Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Niezależnie od branży, trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez muzyki. Sklepy, salony, a nawet biura to tylko przykładowe miejsca, w których odpowiednio dobrana muzyka może nie tylko umilić klientom zakupy, ale również pozytywnie wpłynąć na nastrój pracowników. Problem w tym, że powinno się wówczas uiszczać opłatę ZAIKS za korzystanie z utworów muzycznych w miejscach publicznych. Opłata jest wynagrodzeniem za publiczne odtwarzanie utworów muzycznych, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności (komercyjną czy niekomercyjną).
 1. Dlaczego publiczne odtwarzanie muzyki wiąże się z opłatami?
 2. Kto musi płacić opłaty ZAIKS?
 3. Jak można uniknąć opłat ZAIKS?
 4. Muzyka bez ZAIKS dla każdego biznesu
 5. Dlaczego warto przejść na muzykę bez opłat?
 6. Publiczne odtwarzanie muzyki
 7. Najlepsza oferta na radio bez ZAIKS

Z tego powodu coraz więcej właścicieli lokali gastronomicznych, sklepów, centrów handlowych, hoteli, a nawet organizatorów imprez decyduje się na rezygnację z publicznego odtwarzania muzyki wymagającej ponoszenia opłat ZAIKS, a zamiast tego korzysta z alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest legalna muzyka do publicznego odtwarzania, z której można korzystać w ramach niewielkiej opłaty. Szukając muzyki bez tantiem, zapoznaj się z poradami w dalszej części tego artykułu, gdzie znajdziesz informacje o popularnej usłudze, która zbiera bardzo dobre opinie od użytkowników.

Dlaczego publiczne odtwarzanie muzyki wiąże się z opłatami?

Teoretycznie opłaty ZAIKS są formą wspierania twórców oraz właścicieli praw do utworów, ale w praktyce tylko niewielki procent trafia do artystów. Tym samym zdecydowana większość przedsiębiorców ponosi te koszty wyłącznie po to, aby uniknąć konsekwencji prawnych. Informacje o aktualnych opłatach związanych z ZAIKS można znaleźć na oficjalnej stronie Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych.

Przykładowo dla niewielkiej kawiarni, kwota ta wynosi około 90 złotych. Do tego jednak trzeba doliczyć prawie 2 złote za każde miejsce powyżej 20. W przypadku dużych obiektów może się to przełożyć na wysokie kwoty, które stanowią niepotrzebne obciążenie dla przedsiębiorcy. Skoro więc można skorzystać z oferty legalnej muzyki bez pobierania opłat, a przede wszystkim nie martwić się o prawa autorskie, to warto zainteresować się takim rozwiązaniem i dzięki temu obniżyć koszty działalności.

Kto musi płacić opłaty ZAIKS?

Opłaty ZAIKS dotyczą wielu biznesów oraz sytuacji, w których ma miejsce publiczne odtwarzanie muzyki. Przykładowe z nich:

 • lokale gastronomiczne - restauracje, kawiarnie, bary,
 • lokale rozrywkowe - dyskoteki, kluby,
 • różnego rodzaju eventy i wydarzenia - nie ma przy tym znaczenia, czy jest to impreza charytatywna, czy komercyjna,
 • firmy i instytucje - biura, magazyny,
 • branża hotelarska - opłata jest konieczna, jeżeli muzykę słychać we wspólnych przestrzeniach.

To oczywiście tylko wybrane przykłady podmiotów, które muszą się liczyć z płaceniem za utwory muzyczne. Zamiast jednak denerwować się rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu, można przejść na muzykę zwolnioną z opłat. Ważne jest jednak wybranie dobrej oferty, ponieważ nie wszystkie radia bez ZAIKS mają w bazie dobrą muzykę.

Jak można uniknąć opłat ZAIKS?

Czy w związku z tym można puszczać w lokalach i biurach piosenki bez ponoszenia opłat za ich publiczne odtwarzanie? Zdecydowanie tak, o ile tylko wybierze się alternatywne źródła muzyki. Jednym z najchętniej wybieranych jest radio bez ZAIKS, które dostępne jest w dwóch pakietach: podstawowym i indywidualnym.

Pakiet podstawowy to idealny wybór dla przedsiębiorców, którzy nie chcą, aby w ich sklepach panowała cisza, która potrafi skutecznie zniechęcić do zakupów i ma negatywny wpływ na atmosferę. Dobra muzyka jest bardzo ważna dla zapewnienia klientom odpowiedniego klimatu, na czym skorzystają również pracownicy. W pakiecie podstawowym dostępnych jest aż 50 playlist muzycznych, co oznacza dostęp do zróżnicowanej i starannie wyselekcjonowanej muzyki z dowolnego miejsca. Wystarczy jedynie urządzenie z dostępem do internetu, aby można było puszczać legalną muzykę bez ukrytych opłat i łamania praw autorskich przez 24 godziny na dobę. Dodatkowe zalety tej oferty to przede wszystkim brak skomplikowanych formalności, a nawet umowy. Przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać z tego radia internetowego, mogą po prostu dokonać zakupu przez internet i od razu zyskują dostęp do muzyki. Oprócz tego otrzymują certyfikat legalności, który stanowi potwierdzenie, że puszczana muzyka nie jest objęta prawami autorskimi. Warto rozważyć wykupienie usługi na dłuższy okres, bo można wówczas skorzystać z atrakcyjnych rabatów.

Oprócz pakietu podstawowego dostępny jest również pakiet indywidualny, który oprócz klimatycznej muzyki umożliwia korzystanie z takich opcji jak przekaz słowny oraz przekaz wideo. Jest to świetny sposób na to, aby urozmaicić puszczaną muzykę własnymi reklamami (na przykład nowych produktów w ofercie lub promocjami). Oprócz tego w ramach pakietu indywidualnego można otrzymać specjalny Media-Box, który eliminuje konieczność puszczania muzyki z własnego komputera lub smartfona.

Muzyka bez ZAIKS dla każdego biznesu

Bez względu na to, który pakiet wybierzesz, zyskujesz gwarancję, że w ramach jednej, stałej opłaty (która jest o wiele niższa, niż ma to miejsce w przypadku ZAIKS) możesz puszczać piosenki z 50 różnych playlist muzycznych. Są na nich wyłącznie starannie wyselekcjonowane utwory, które zaskakują wyjątkową jakością artystyczną. Dostępne listy odtwarzania obejmują między innymi utwory rockowe, łagodne brzmienia, piosenki nastrojowe, Relax & SPA, hity na lato, rap... wybór różnych gatunków jest ogromny, dzięki czemu można tu znaleźć muzykę pasującą do każdego sklepu, lokalu usługowego, biura lub innego obiektu.

Dlaczego warto przejść na muzykę bez opłat?

Część osób pomimo niezadowolenia z konieczności ponoszenia wysokich opłat za możliwość odtwarzania publicznego utworów muzycznych nie robi nic, aby odmienić tę sytuację. To natomiast każdego miesiąca generuje niepotrzebne koszty, a po kilku latach uzbiera się z tego naprawdę duża kwota. Lepiej, aby te pieniądze zostały w firmie, szczególnie że muzyka bez opłat wcale nie będzie odstawała poziomem od utworów granych w tradycyjnym radiu, a niejednokrotnie może nawet okazać się lepsza. Możliwość nieograniczonego korzystania ze starannie wyselekcjonowanych utworów nie jest w żaden sposób limitowa. Przedsiębiorca, który wykupi za niewielkie pieniądze dostęp do usługi, może przez cały miesiąc (24 godziny na dobę!) puszczać utwory z dowolnego urządzenia.

Wspomniany certyfikat potwierdzający brak konieczności wnoszenia opłat do ZAIKS oraz innych podobnych stowarzyszeń (warto mieć na uwadze, że w Polsce, oprócz Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych działają również inne organizacje, czego przykładem są Stoart, SAWP, ZPAV) eliminuje ryzyko, że podczas ewentualnej kontroli ze strony ZAIKS wyjdą jakieś nieprawidłowości.

Publiczne odtwarzanie muzyki

Wolna od dodatkowych opłat muzyka do sklepu, restauracji lub hotelu jest o tyle istotna, że przynosi wiele korzyści właścicielowi, pracownikom oraz klientom. Publiczne odtwarzanie muzyki bez opłat pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów, na czym zyskuje przedsiębiorca. Jego pracownicy mogą podczas pracy słuchać dobrej muzyki, a klienci mają możliwość dokonywania zakupów w przyjemnej atmosferze. Podobną rolę pełni muzyka do restauracji, która po prostu umila gościom spędzanie czasu w lokalu.

Najlepsza oferta na radio bez ZAIKS

Bez względu na to, czy muzyka bez tantiem interesuje Cię ze względu na możliwość łatwego przetestowania usługi (brak formalności, możliwość wykupienia dostępu na jeden miesiąc), czy po prostu chcesz zmniejszyć koszty operacyjne biznesu, koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną przez muzyka-bez-tantiem.pl. Dostępna jest między innymi muzyka do hotelu, sklepu, restauracji i galerii handlowych. W razie dodatkowych pytań warto skontaktować się z przedstawicielem firmy, szczególnie że działa ona w branży już od wielu lat, a wśród jej stałych klientów znajduje się wiele popularnych marek.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty