Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Wielu z nas marzy o szczupłej sylwetce. Jednak uzyskanie upragnionej wagi często wymaga sporo czasu i wyrzeczeń. Osiągnięcie celu może utrudniać spowolniony metabolizm, czyli zaburzenia przemiany materii. Spalacze tłuszczu to substancje aktywne, które powodują szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jak działają i kiedy warto je stosować?

Spalacze tłuszczu to wysokiej jakości suplementy diety, w których występują tylko naturalne składniki o potwierdzonym działaniu. Są to między innymi: l-karnityna, ekstrakt z pieprzu kajeńskiego, ekstrakt z zielonej herbaty, kofeina i guarana. Mają one za zadanie podnieść temperaturę naszego ciała, co prowadzi do wzmożonego wydzielania potu. Co jeszcze warto wiedzieć o spalaczach tłuszczu?

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to suplementy diety wspomagające odchudzanie. Bardzo często są wybierane przez osoby aktywnie uprawiające sport, aby szybciej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu to substancje, które są także termogenikami.Co oznacza, że stymulują proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła.

Na czym to dokładnie polega? W ciągu dnia ludzki organizm spala określoną liczbę kalorii, co pozwala mu prawidłowo funkcjonować i utrzymać optymalną temperaturę. Niektóre substancje wywołują efekt termogenny. Aby je strawić, organizm musi zużyć więcej energii. Wówczas dochodzi do podniesienia temperatury ciała i nadmiernego pocenia się organizmu, co z kolei prowadzi do szybszego spalania kalorii i redukcji tkanki tłuszczowej.

Spalacze tłuszczu są dostępne w formie tabletek, kapsułek, saszetek lub płynnego koncentratu. Można je bezpiecznie stosować przed, w trakcie i po treningu. Zanim sięgniesz po dany produkt, koniecznie zapoznaj się z zaleceniami producenta.

Kiedy warto stosować spalacze tłuszczu?

Osoby, które chcą schudnąć, dziennie powinny zjadać mniej kalorii, niż spalają podczas wykonywania zwykłych czynności i treningów. Uzyskanie ujemnego bilansu kalorycznego może być trudne, jeśli nie wiesz, ile wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Na szczęście można to łatwo obliczyć przy użyciu kalkulatora deficytu kalorycznego.

Jeśli okaże, się spożywasz więcej kalorii, niż spalasz, osiągnięcie upragnionej sylwetki będzie znacząco utrudnione. W takim wypadku możesz zwiększyć intensywność treningów oraz sięgnąć po spalacze tłuszczu, dzięki którym spalisz więcej kalorii. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane osobom, które odchudzają się i trenują już od jakiegoś czasu, ale pewnym momencie ich waga stanęła w miejscu lub zaczęła bardzo powoli spadać. Najlepsze efekty uzyskasz, jeśli połączysz suplementację ze zbilansowaną dietą i regularnymi treningami.

Poznaj również: suplementy diety, które dodadzą Ci energii i poprawią Twoje wyniki sportowe!

Niektóre substancje zawarte w spalaczach tłuszczu mogą powodować przyspieszenie tętna lub zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Dlatego osoby borykające się z chorobami układu krążenia, cukrzycą lub chorobami neurologicznymi przed zastosowaniem spalaczy tłuszczu powinny skonsultować się z lekarzem.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty