Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Pogoń Szczecin idzie przez turniej Pucharu Polski jak burza. Ciężkie cztery mecze, które doprowadziły klub z Pomorza Zachodniego do tego momentu, opłaciły się – teraz Portowcy zmierzą się w finale z Wisłą Kraków. Jeśli zwyciężą, osiągną największy sukces w historii klubu, który do tej pory trzy razy dostał się do ostatniego meczu turnieju, ale nigdy go nie wygrał.

Czy Pogoń Szczecin jest na prostej drodze do Pucharu Polski?

Pogoń Szczecin ostatni raz w finale Pucharu Polski była w roku 2010, kiedy przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Wcześniej dochodziła do tego momentu turnieju w latach 1981 i 1982, ponosząc porażkę kolejno z Legią Warszawa i Lechem Poznań. Czy do czterech razy sztuka? O tym będziemy mogli przekonać się już 2 maja podczas meczu finałowego z Wisłą Kraków. Droga Portowców do tego momentu nie była łatwa – w ramach turnieju rozegrali do tej pory cztery mecze, z czego w aż trzech rozstrzygnięcie przyszło dopiero po dogrywce.

Duma Pomorza rozgrywki w Pucharze Polski zaczęła od pokonania Podbeskidzia Bielsko-Białej 0:1. To był jedyny mecz Pogoni w tym turnieju, w którym nie była konieczna dogrywka. Kolejne pojedynki Portowcy zaliczyli z Górnikiem Zabrze, Lechem Poznań i Jagiellonią Białystok (kolejno wyniki 2:1, 0:1, 2:1). Wszystkie te drużyny, w tym również Pogoń, okupują szczytowe miejsca w tabeli Ekstraklasy, a zarówno Jagiellonia, jak i Lech mają jeszcze realne szanse na Mistrzostwo Polski.

Pogoń Szczecin vs Wisła Kraków – niesamowity finał pucharu tysiąca drużyn

Olbrzymie emocje wśród kibiców budzi drużyna, która będzie rywalem Pogoni Szczecin w finale. Wisła Kraków dwa sezony temu spadła do 1. Ligi, i od tej pory nie może z niej wyjść. Aktualnie balansuje na granicy strefy barażowej. Mimo wątpliwej sytuacji w rozgrywkach ligowych Biała Gwiazda przeszła przez cały turniej bez większych potknięć. Czy Pogoń będzie mieć łatwe zadanie? Teoretycznie w końcu klub z czołówki Ekstraklasy zmierzy się z drużyną, która okupuje niższy poziom ligowy. Wbrew pozorom może to jednak sprawić, że mecz będzie dla Portowców trudniejszy.

Ostatni raz zmierzyli się oni bowiem z Białą Gwiazdą dwa lata temu, kiedy ten klub był jeszcze w Ekstraklasie. Pogoń wygrała 4:1, ale obydwie drużyny były wtedy w innym miejscu, niż są teraz. Pogoń dawno nie grała z Wisłą, a Wisła z Pogonią, więc nie było okazji na wzajemne „wyczucie się” składów i dopracowanie taktyki w trakcie potencjalnych spotkań ligowych. Kibice Dumy Pomorza wiążą jednak z tym meczem olbrzymie nadzieje i liczą na to, że po trzech nieudanych próbach ich ukochanej drużynie uda się w końcu sięgnąć po Puchar Polski.

A co potem? Oczywiście po ewentualnym zdobyciu trofeum przyjdzie pora na mecz o Superpuchar Polski przeciwko zwycięzcy Ekstraklasy. Choć Pogoń Szczecin ma szansę również i na ten tytuł, to typy na piłkę nożną jako pewniejszych Mistrzów Polski wskazują raczej na Jagiellonię Białystok, Śląsk Wrocław lub Lecha Poznań. Dwa z tych zespołów Portowcy już pokonali podczas turnieju, więc apetyt kibiców zarówno na Puchar, jak i Superpuchar Polski są jeszcze większe.

Artykuły sponsorowane

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty