Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
ogłoszenie
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Jeśli szukasz interesujących, oryginalnych aktywności na świeżym powietrzu, którym będziesz mógł się poświęcić wiosną i latem tego roku (a także w sezonie kolejnych lat), koniecznie przeczytaj poniższy artykuł! Oto propozycje, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Zwłaszcza jeśli cenisz sobie naturę.

Początek wiosny to czas idealny, aby nabyć nowe umiejętności, które można wykorzystać w późniejszym terminie. Przykładem są choćby szkolenia żeglarskie, które cieszą się rosnącą popularnością. Jakie aktywności mogą stać się Twoim hobby? Poznaj polecane propozycje!

1. Rejsy żeglarskie

Żeglarstwo to rodzaj turystyki lub rekreacji wodnej, jak również sposób na zdobywanie coraz wyższych stopni (patentów) i pierwszy krok do uczestnictwa w zawodach. Nie jest to aktywność trudna do nauczenia, ma za to ogrom zalet – pozwala na obcowanie z naturą wodną i podziwianie krajobrazów, uczy dyscypliny i odwagi, pozwala odpocząć w zaciszu własnego oraz umożliwia poznanie wspaniałych ludzi z pasją. Rejsy żeglarskie wymagają jednak posiadania uprawnień. Dlatego najlepiej już teraz zapisać się na kurs (jest on dostępny już od 14. roku życia, przy braku górnej granicy wiekowej).

2. Jazda konna

Jazda konna to rozwiązanie idealne dla miłośników zwierząt. Pozwala spalić mnóstwo kalorii, kształtuje wydolność, równowagę i koordynację ruchową, jak również wzmacnia mięśnie całego organizmu. To aktywność dobra dla kręgosłupa i miednicy, która porusza się w trzech płaszczyznach, razem z ruchami konia. Dodatkowo jazda konna korzystnie wpływa na emocje i psychikę – sam kontakt z tymi inteligentnymi i wspaniałymi zwierzętami uspokaja, pozwala się odstresować i stymuluje produkcję endorfin. Możesz jeździć konno po parkach, łąkach, terenach zielonych, korzystając z wiosennego czy letniego słońca.

3. Korona Gór Polski

Jeśli preferujesz aktywności nieco bardziej wymagające i cenisz sobie zdobywanie kolejnych celów, z pewnością zadowoli Cię uczestnictwo w klubie zdobywców Korony Gór Polski. Korona Gór Polski to lista 28 szczytów górskich (najwyższe dla każdego pasma górskiego w Polsce), które zdobywać można przez całe życie. Podczas zapisu otrzymasz książeczkę, na stronach której wklejasz zdjęcia z poszczególnych szczytów (najlepiej pod tabliczką) oraz przybijasz pieczątki (dostępne na szczycie lub w pobliskich schroniskach). Po uzupełnieniu całej książeczki udasz się na komisję, na której zdobędziesz odznakę oraz zostaniesz wpisany na listę zdobywców. Wrażenia i piękne widoki po drodze będą niesamowite!

4. Joga w parku

Dla miłośników spokojniejszych aktywności na świeżym powietrzu przeznaczona jest m.in. joga. Możesz uprawiać ją porankiem w parku, na łące o zachodzie słońca, we własnym ogrodzie, na plaży lub w górach. Miejsce jest dowolne, wystarczy Ci mata i trochę chęci! Joga świetnie wzmacnia i uelastycznia mięśnie, poprawia krążenie, zwiększa zakres ruchomości stawów, uczy stabilności i równowagi. Uspokaja, odstresowuje, reguluje gospodarkę hormonalną. Możesz zapisać się do klubu – na zajęciach nabędziesz podstawy, które wykorzystasz w samodzielnej praktyce.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty