Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zakup używanego samochodu to doskonała okazja, aby nabyć wymarzony model w przystępnej cenie. Na zagranicznych rynkach klienci z Polski mogą znaleźć wiele flagowych modeli aut i prawdziwych motoryzacyjnych perełek. Import pojazdu do Polski jest bardzo opłacalny. W jakim kraju można trafić na najciekawsze modele?

Według danych opublikowanych przez Ministerstwa Finansów w 2022 roku do Polski sprowadzono ponad 690 tys. aut z zagranicy. Importowane samochody najczęściej pochodzą z krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Duże zainteresowanie wzbudzają takie marki jak Audi, BMW, Opel, Volkswagen i Chevrolet. Czy sprowadzenie samochodu z USA to dobry pomysł?

Co będzie lepsze: samochód używany z Europy czy z USA?

Import samochodów z zagranicy jest dzisiaj prostszy niż kiedykolwiek wcześniej. Osoby zainteresowane kupnem używanego auta mogą same pojechać po swój wymarzony pojazd lub nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z danego kraju. Polacy najczęściej importują auta z Niemiec, Belgii, Francji, Holandii i Stanów Zjednoczonych.

Samochody dostępne w Europie są bardzo zbliżone do tych, które możemy kupić na rodzimym rynku. Zwykle różnią się nieznacznie jedynie wyposażeniem lub znajdują się w lepszym stanie technicznym. W Stanach Zjednoczonych oferta pojazdów używanych jest bardzo szeroka. Obejmuje nie tylko nowoczesne i doskonale wyposażone modele, ale także stare i pięknie odrestaurowane samochody lub wyjątkowe egzemplarze, które nigdy nie były produkowane na europejski rynek. Jeśli szukasz oryginalnego modelu lub jesteś fanem amerykańskiej motoryzacji, import auta z USA będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Czym samochody z USA różnią się od europejskich?

Samochody produkowane na rynek amerykański mogą różnić się od modeli europejskich wyglądem i wyposażeniem. W tych pojazdach elementy przedniego i tylnego pasa często są inaczej rozmieszczone. Inne różnice, na które warto zwrócić uwagę to:

  • migacze pełniące funkcję świateł postojowych,
  • czerwone migacze montowane z tyłu auta,
  • inne ustawienie świateł przednich, które świecą na wprost, podczas gdy w Europie świecą asymetrycznie,
  • analogowe wskaźniki na desce rozdzielczej wyskalowane są w jednostkach anglosaskich, czyli milach, galonach i Fahrenheitach.

Posiadanie auta z USA niewątpliwie ma swój urok. Z tego kraju możesz importować kultowe modele, takie jak: Chevrolet Chevette, Chevrolet Corvette, Datsun 280ZX czy Ferrari Roma w różnym stanie technicznym. Ciekawą ofertę znajdziesz na aukcjach internetowych organizowanych i prowadzonych przez firmę BidCars.

Przeczytaj także: Rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy

Sprowadzanie samochodu używanego z zagranicy wymaga dopełnienia szeregu formalności. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie dokumenty są prawidłowo wypełnione, skorzystaj z pomocy firmy pośredniczącej w zakupie aut. W ten sposób możesz w niedługim czasie stać się właścicielem wyjątkowego modelu samochodu, który wspaniale posłuży Ci przez kolejne lata.

Artykuły sponsorowane

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty