Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Umowy leasingowe w dzisiejszych czasach są zawierane nie tylko w przypadku zakupu zupełnie nowych samochodów, ale także tych używanych. Jeśli liczy się maksymalna redukcja kosztów eksploatacji i finansowania firmowego auta, warto postawić na auta poleasingowe. To korzystne rozwiązanie, chociażby ze względu na możliwość zakupu samochodu w cenie do kilkadziesiąt procent niższej w porównaniu do nowego auta. Czy leasing auta poleasingowego jest ryzykowny? Zobacz, jak wybrać sprawdzony samochód w dobrej cenie.

Zakup auta poleasingowego – czy to bezpieczne?

Umowy na leasing używanych samochodów nie różnią się znacznie od tych, które są zawierane na zupełnie nowe pojazdy. Podstawowe różnice dotyczą przede wszystkim: kosztów i dostępnego okresu trwania umowy.

Na ten moment ryzyko zakupu używanego auta na potrzeby firmowe możesz zredukować do minimum. Wystarczy, że zdecydujesz się na samochód, który będzie dokładnie sprawdzony pod kątem technicznym, wizualnym i prawnym.

Jeśli wybierasz pojazdy ze sprawdzonego miejsca, praktycznie niczym nie ryzykujesz. W takim wypadku sprawdzenie stanu technicznego i zapoznanie się z historią auta powinno być jedynie formalnością. To podstawa, aby bezpiecznie zawrzeć transakcję i mieć pewność, że późniejsza eksploatacja pojazdu nie będzie przysparzać problemów np. związanych z częstym serwisem.

Dlaczego warto wybierać poleasingowe auta do firmowej floty pojazdów?

Kiedy podczas uzupełniania firmowej floty samochodów liczy się przede wszystkim redukcja kosztów do minimum, warto wziąć pod uwagę używane auta poleasingowe. Kilka czynników determinujących opłacalność wyboru poleasingowego pojazdu to:

 • wiele niższe koszty zakupu samochodu w porównaniu do fabrycznie nowych pojazdów,
 • niższe koszty początkowe podpisania umowy leasingu na używane auto,
 • tania eksploatacja samochodu – szczególnie jeśli wybierzesz sprawdzone auta poleasingowe na gwarancji.

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz w pełni sprawny pojazd z bezproblemową historią, koniecznie weź pod uwagę ofertę firmy mAuto. W ofercie aut poleasingowych znajdziesz wyłącznie w 100% sprawnie techniczne pojazdy z gwarancją niezawodności.

Co więcej, w mAuto weryfikacja używanych pojazdów jest przeprowadzana przez rzeczoznawców. Dzięki temu masz pewność, że poleasingowy pojazd nadaje się do dalszej, bezproblemowej eksploatacji.

Wybierając poleasingowe auto, zyskujesz też szeroki pakiet korzyści do wyboru np. pełne ubezpieczenie OC, AC i NNW, pomoc assistance samochodowego, a także kartę paliwową dla swojego przedsiębiorstwa.

Jak wybrać poleasingowe auto dla swojej firmy?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model samochodu poleasingowego do firmowej floty aut, musisz dokładnie sprawdzić kilka parametrów. Typowo techniczne kwestie, które wymagają weryfikacji to:

 • historia pojazdu np. liczba dotychczasowych właścicieli i informacje o zdarzeniach drogowych,
 • rodzaj paliwa,
 • przebieg,
 • stan wizualny.

To podstawowe czynniki, które mogą być pomocne podczas wyboru poleasingowego auta do swojej firmy. Zakładając, że na używany pojazd chcesz też podpisać nową umowę leasingową, wtedy musisz też przeanalizować warunki finansowania:

 • oprocentowanie bazowe,
 • prowizja firmy leasingowej,
 • dostępny okres spłaty pojazdu – zależny od wieku samochodu poleasingowego,
 • wartość wpłaty początkowej,
 • procent wykupu końcowego (opcjonalnie).

W praktyce leasing używanego auta poleasingowego nie różni się niczym od umowy podpisywanej na zupełnie nowy samochód. Kluczową korzyścią po stronie przedsiębiorstwa jest mniejsze obciążenie finansowe. Dzięki temu zachowujesz płynność finansową bez ryzyka, że eksploatacja poleasingowego samochodu okaże się kosztowna.

Czy poleasingowe auto może pomóc w optymalizacji kosztów utrzymania firmowej floty?

Nie ma żadnych wątpliwości, że zakup i leasing poleasingowego samochodu gwarantuje realną szansę na zmniejszenie firmowych wydatków. Jeśli masz większą flotę samochodów w przedsiębiorstwie, możesz znacznie zredukować wydatki w firmie. Wybierając poleasingowe auta sprawdzone przez ekspertów, zyskujesz możliwość zbudowania niezawodnej floty pojazdów w korzystnej cenie.

Artykuły sponsorowane

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty