Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego
  Reklama  
Zobacz

Sen to codzienna czynność, która gwarantuje regenerację i odpoczynek. Aby zapewnić sobie idealne warunki do spania, należy zadbać zarówno o wygodny materac, jak i przytulne otoczenie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić – przeczytaj ten tekst.

Wygodny materac na łóżko to podstawa dobrego snu. Nie bez przyczyny stare powiedzenie brzmi: jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Kto choć raz przespał się na niewygodnym materacu, ten dokładnie je rozumie. Dbanie o własny komfort w trakcie spania sprawia, że rano budzimy się pełni energii, siły i w lepszym nastroju. Dlatego wybór materaca nie powinien być przypadkowy.

Gdzie kupować materac?

W dzisiejszych czasach materace można kupić w wielu miejscach. Często stanowią komplet razem z ramą łóżka. Osoby o niskich wymaganiach mogą kupić materac nawet w supermarkecie. Jednak najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego sklepu, zajmującego się doborem materacy do indywidualnych potrzeb.

Specjaliści pracujący w sklepie dostarczą szczegółowych informacji o poszczególnych modelach. Wskażą, czym różnią się materace i który najlepiej spełni oczekiwania klienta. Dodatkowo będą mogli zaproponować niezbędne akcesoria, które sprawią, że łóżko stanie się idealnym miejscem do odpoczynku, z którego nie będziesz chciał wychodzić.

Wygodny materac do spania? To nie tylko korzyści zdrowotne!

Czy źle dobrany materac może szkodzić?

Niewygodny materac ma bardzo negatywny wpływ na nasze ciało. Przede wszystkim prowadzi do nienaturalnego ułożenia ciała, co w dłuższej perspektywie może powodować występowanie poważnych problemów z kręgosłupem. Dodatkowo spanie na źle dobranym materacu może powodować problemy z krążeniem krwi, objawiające się np. drętwieniem rąk czy nóg.

Jak urządzić sypialnię, żeby się dobrze wysypiać?

Wystrój sypialni powinien być dobrze przemyślany. Żeby móc się porządnie wyspać zadbaj o przestrzeń w pokoju i postaw na minimalizm. Umieść w sypialni meble, które umożliwią Ci pochowanie wszystkich zbędnych rzeczy. Dzięki temu łatwiej będzie Ci uspokoić myśli.

Zadbaj o odpowiednie zaciemnienie okien. Szczególnie jeśli okna w Twojej sypialni skierowane są na wschód. Badania dowiodły, że w ciemności organizm regeneruje się dużo szybciej. Grube zasłony lub ciemne rolety lub to podstawa. Możesz wybrać te ze specjalnym filmem odbijającym promienie słoneczne. Dodatkowo, dzięki właściwościom termoizolacyjnym, zapobiegną nagrzewaniu się wnętrza latem.

Urządzając sypialnię lepiej postaw na spokojne, stonowane kolory. Przygaszone barwy, np. w odcieniu szarości, błękitu czy pudrowego różu możesz przełamać dodatkami w kontrastowym kolorze. Ciemne poduszki, dywan czy lampy będą świetnym wyborem.

Wiele osób poleca także umieszczenie w pokoju roślin. Pomogą one oczyszczać i nawilżać powietrze, co pozytywnie wpłynie na jakość snu.

Dbanie o dobry sen przekłada się na jakość życia. Niezbędne jest zadbanie o wygodny materac i przytulne miejsce do spania. Wykorzystaj wspomniane wskazówki, aby zapewnić sobie energię każdego poranka, zdrowie i dobry nastrój.

Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty