Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Każde urządzenie elektroniczne to sprzęt niezwykle delikatny, czuły na nagłe skoki napięcia w sieci elektrycznej i podatny na uszkodzenia mechaniczne. Duże nasycenie elektroniką sprzyja też jego awaryjności. Dlatego, aby przez długi czas cieszyć się smartfonem, laptopem, tabletem, smartwatchem, nowoczesnym telewizorem czy aparatem cyfrowym, warto na co dzień dbać o stan urządzenia. Tylko jego właściwe użytkowanie, staranne przechowywanie i systematyczne przeglądy zagwarantują bezpieczeństwo oraz bezawaryjność sprzętu.

Ochrona sprzętu elektronicznego przed uszkodzeniami mechanicznymi

W trosce o urządzenia elektroniczne należy zapewnić im ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu przenośnego, który łatwo może ulec uszkodzeniu nie tylko podczas przechowywania, ale i w transporcie. Na obicie obudowy, pęknięcie wyświetlacza czy zarysowanie monitora szczególnie narażone są smartfony oraz laptopy, które wielu Polakom towarzyszą stale – zarówno jako niezbędne narzędzia pracy, jak i źródło rozrywki.

Inwestując w nowoczesny telefon, warto nie tylko zapoznać się z wiarygodnym rankingiem modeli dostępnym na stronie https://www.mediaexpert.pl/poradniki/telefony-i-smartfony/ranking-smartfonow, ale już dokonawszy wyboru, zadbać o jego solidną ochronę. Pewien poziom bezpieczeństwa wyświetlacza zapewni folia ochronna na ekran, ale znacznie lepszym wyborem będzie szkło hartowane. Sprawdzą się też solidne futerały, spośród których najwyższy poziom ochrony gwarantuje etui pancerne. W sprzedaży dostępne są również pokrowce na laptopy, tablety czy aparaty fotograficzne.

Akcesoria zabezpieczające sprzęt elektroniczny w sytuacjach awaryjnych

Bezpieczeństwo urządzeń elektronicznych obejmuje również ich ochronę przed uszkodzeniem na skutek awarii sieci elektrycznej bądź gwałtownych wyładowań atmosferycznych. Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek, podłączając sprzęt elektroniczny do źródła zasilania, trzeba stosować listwy antyprzepięciowe. Dzięki nim urządzenie nie będzie narażone na skutki korzystania z przeciążonej sieci elektrycznej. Warto też zaopatrzyć się w zasilacze awaryjne oraz pamiętać o unikaniu korzystania z niesprawdzonych ładowarek i niepodłączaniu do prądu sprzętu uszkodzonego. Usunięcie awarii należy powierzyć profesjonalnym serwisantom. Nie wolno również zapominać o systematycznych przeglądach sprzętu. Wiele porad dotyczących użytkowania urządzeń elektronicznych znajdziesz na stronie https://www.mediaexpert.pl/poradniki.

Bezpieczeństwo danych zapisanych na urządzeniu elektronicznym

Jeszcze inny wymiar bezpieczeństwa urządzeń elektronicznych dotyczy sprzętu, na którym przechowywane są prywatne dane jego użytkownika. Należy szczególnie starannie zabezpieczyć je przed utratą oraz zadbać, aby dostępu do nich nie uzyskały osoby niepowołane. W przypadku komputerów, tabletów czy telefonów z systemem operacyjnym zalecane jest systematyczne tworzenie kopii zapasowych oraz zapisywanie zdjęć i plików tekstowych w aplikacjach oferujących usługę chmury. Przed wyciekiem danych chronią również zabezpieczenia w postaci dwuetapowego uwierzytelnienia logowania oraz trudnych do złamania haseł do witryn internetowych. Trzeba też unikać korzystania z podejrzanych stron i otwierania plików niewiadomego pochodzenia, a na każdym telefonie czy laptopie zainstalować oprogramowanie antywirusowe.

Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty