Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Wybór okien do domu jest niezwykle ważny, ponieważ wpływają one nie tylko na estetykę budynku, ale także gwarantują dobrą izolację cieplną i akustyczną oraz zabezpieczają go. Niemalejącą popularnością wciąż cieszą się okna plastikowe PVC. Jakie są ich wady i zalety? Dowiedz się tego już dziś!

Po wybudowaniu domu kluczowe jest uzupełnienie budynku o szczegóły takie jak drzwi, okna czy brama garażowa. Pozostając w temacie okien, dowiedz się nieco więcej o tych wykonanych w plastiku. Czy warto w nie inwestować i jak wpłyną na komfort domowników? Oto, co musisz wiedzieć!

Z czego są wykonane okna PVC?

PVC (ang. Poli Vinyl Chloride) to inaczej polichlorek winylu, czyli tworzywo sztuczne wykorzystywane m.in. do produkcji plastikowych okien. Stanowi trzeci najczęściej produkowany na świecie syntetyczny polimer plastiku (tuż po polietylenie i polipropylenie). Materiał ten wytwarza się drogą polimeryzacji monomeru chlorku winylu, może być pozyskiwany z surowca naftowego lub etylenu. Okna plastikowe wykonane z PVC wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami i korzystną ceną, co sprawia, że decyduje się na nie ponad 80% inwestorów.

Zalety okien PVC

Okna wykonane z PVC są niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, deszcz, grad, wiatr, grzyby i pleśnie czy owady. Odpowiednio czyszczone zachowają swoje parametry i wygląd przez długie lata. Co ważne, nie wymagają konserwacji, co ma miejsce w przypadku okien drewnianych, dlatego użytkowanie ich jest przyjemne i proste dla osób w każdym wieku. Wytrzymałość okien plastikowych odnosi się również do zarysowań czy uszkodzeń mechanicznych. Jako że PVC nie jest w stanie się zapalić, okna stają się automatycznie odporne na ogień, co ma ogromne znaczenie w przypadku ewentualnego pożaru.

Warto także zaznaczyć, że plastikowe okna PVC są ekologiczne (podczas ich wymiany poddawane są recyklingowi, nie stanowią więc zagrożenia dla środowiska naturalnego), bardzo łatwe w czyszczeniu nawet bez użycia specjalnego sprzętu oraz zapewniają dobrą izolację cieplną. To zaś przekłada się na rachunki za ogrzewanie, zwłaszcza zimą.

Okna PVC prezentują się estetycznie i schludnie, pasują do każdego stylu domu i każdej aranżacji wnętrz. Zarówno klasycznej, jak i skandynawskiej, glamour czy nowoczesnej. Odpowiednio dobrane modele zagwarantują Ci ponadto szczelność akustyczną– to ważne dla każdego, komu zależy na ciszy we własnym domu. Na koniec warto podkreślić korzystną cenę takiego rozwiązania.

Sprawdź także: Jaki rodzaj okien i drzwi tarasowych wybrać do domu?

Czy okna plastikowe PVC mają wady?

O okna plastikowe należy dbać, zwłaszcza jeśli ramy są białe. Czyszczenie ich jest proste – wystarczy użyć cieplej wody, środka myjącego i ściereczki. Jednak zaniedbane mogą szybko żółknąć. Należy też zwrócić uwagę na samą konstrukcję tych okien. Bywa masywniejsza w porównaniu do innych materiałów, co wpływa na proporcję okna i jego optykę. Ostateczny wybór powinien więc zależeć od indywidualnych preferencji.

Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty