Naturalnie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Naturalnie
  • "Naturalnie" - prowadzący Kamil Nieradka
  • Premiera w każdy piątek o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Naturalnie, czyli magazyn w Radiu Szczecin poświęcony działaniom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Czym właściwie zajmuje się Fundusz ? Widomo, że jeśli Fundusz, to pieniądze. A zatem kto i na jakich zasadach może z nich korzystać ? Sztandarowym programem Funduszu jest Czyste Powietrze. Sprawdzimy więc, czy rzeczywiście powietrze jest czystsze i czy stać nas, żeby zmienić kopciucha na nowoczesny piec gazowy. Poza tym w szczegółach opowiemy o tym jak WFOŚiGW wspiera pasje czyli np. służbę w OSP ale będzie też coś dla "gadżeciarzy", czyli jak wyciągnąć pieniądze z Funduszu na samochód elektryczny.

Naturalnie (27.05.2022) - Ca
Ca, czyli wapń to niezwykle cenny pierwiastek dla świata. Dlatego też do zakupu wapna Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zapewnia dla rolników dotacje. O fenomenie Ca w pliku dźwiękowym. Posłuchajcie!
Naturalnie (20.05.2022) - Z Funduszem w szkolnej ławie
Eko - Pracownia - to nowy program WFOŚiGW w Szczecinie dla szkół z naszego województwa. Gmina Węgorzyno zgłosiło się po pieniądze na wyposażenie pracowni chemii w szkole podstawowej w Runowie Pomorskim. Po co i na co ? Wyjaśniamy.
Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Naturalnie (13.05.2022) - Mały i Duży Strażak
Maj to miesiąc strażaków - wówczas przypada wspomnienie patrona strażaków św. Floriana. I nie przez przypadek to właśnie w maju, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia program wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych, czyli Mały Strażak. Tym razem z mikrofonem i kamerą odwiedziliśmy Bielkowo w gminie Kobylanka. W tym odcinku właśnie m.in. o tym jak środki z Funduszu zrewolucjonizowały jednostkę w Bielkowie.
Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Naturalnie (06.05.2022) - Kultura Rolna
Z mikrofonem i kamerą odwiedziliśmy rodzinę państwa Buchajczyków z Drawna. Mąż, ojciec i dziadek, pan Bogdan wraz z synami uprawia zboże i hoduje krowy. W gospodarstwie prądu potrzeba co niemiara dlatego też rodzina zdecydowała się na skorzystanie z programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - Agroenergia.
Naturalnie (29.04.2022) - Elektryki
50% dotacji i 50% pożyczki, której część podlega umorzeniu - to oferta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla samorządów i instytucji publicznych na zakup samochodów elektrycznych. Sprawdzamy zainteresowanie tematem z prezesem Funduszu Markiem Suboczem, a z prezesem GWiKu Januszem Dawidziakiem - który skorzystał z oferty Fudnuszu- opiniujemy "elektryki"
Naturalnie (22.04.2022) - Jak zapewnić sobie czyste powietrze ?
Jak zapewnić sobie czyste powietrze ? W tym odcinku odpowiemy właśnie na to pytanie - konkretnie podpowiemy na co zamienić starego kopciucha. Rozmawialiśmy z osobami, które korzystały z programy Czyste Powietrze i wybrały piec na gaz czy też pompę ciepła.
Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Naturalnie (15.04.2022) - Mikołaj oddycha czystym powietrzem
Dziś odcinek o tym jak program Czyste Powietrze zmienił życie Mikołaja i jego rodziny z Redostowa. Byliśmy tam z kamerą i mikrofonem 3 lata temu, a także miniony wtorek.
Naturalnie (08.04.2022) - Priorytet to Czyste Powietrze
Czyste Powietrze, to sztandarowy program realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dziś o założeniach programu, a za tydzień sprawdzimy efekty w praktyce - w Redostowie.
Naturalnie (01.04.2022) - Fundusz w istocie
W dzisiejszym - pierwszym - odcinku opowiem o tym czym zajmuje się Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.