Festiwal Mniejszości
Radio SzczecinRadio Szczecin » Festiwal Mniejszości
Po raz pierwszy w Szczecinie Festiwal „Mniejszości pod polską flagą”

24 września rusza nowy cykl wydarzeń kulturalnych, dedykowanych mniejszościom narodowym, zamieszkującym Szczecin. Dzięki koncertom, spotkaniom autorskim, pokazom filmowym i tanecznym, przybliżone zostanie bogactwo wielu kultur narodów, dla których Szczecin stał się miejscem do życia.

Skierowany jest do przedstawicieli mniejszości, osób żyjących w Szczecinie, którzy podczas tego tygodnia będą mogli poczuć się w Szczecinie jeszcze bardziej, jak w domu. Dla pozostałych mieszkańców miasta będzie to niepowtarzalna okazja do poznania odcieni wielokulturowego Szczecina. Obie grupy będą miały okazję poznać się lepiej i zintegrować.

W programie tygodnia festiwalowego znajdą się tematyczne warsztaty i zajęcia dla najmłodszych, koncerty, a także spotkanie autorskie i pokazy filmowe. Wystąpią artyści z różnych stron świata od Wietnamu po Portugalię, także Ci, którzy żyją w Polsce lub Szczecinie, prezentować będą muzykę i kulturę krajów Europy, Azji, oraz obu Ameryk. Wielokulturowy Szczecin ukaże się w pełnej krasie!

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy, szczegóły w wydarzeniach na portalu Facebook.

Organizatorzy: Radio Szczecin, Baltic Neopolis Orchestra

ulotk bno