Debata samorządowa 2024
Radio SzczecinRadio Szczecin » Debata samorządowa 2024

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W budżecie Świnoujścia muszą się znaleźć pieniądze na opiekę psychologiczną dla dzieci z deficytami, które wymagają wsparcia - zgodzili się kandydaci na prezydenta kurortu podczas debaty w Radiu Szczecin.
Startujący z komitetu Wybieram Świnoujście Paweł Sujka przyznał, że problem jest bardzo duży.

- Brakuje fachowców. Ci ludzie są rozchwytywani na rynku, Staramy się przyciągać ich na różnego rodzaju sposoby. Nawet w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie są już pracownicy z Ukrainy, bo taka pomoc jest też potrzebna, ale to jet ogromny problem jeżeli chodzi o fachowców - powiedział Sujka.

Tak bogate miasto, jak Świnoujście musi znaleźć środki na zatrudnienie kadry, która wesprze dzieci, ale też nauczycieli i rodziców - przekonywał Jan Borowski z komitetu Zmiana Pokoleniowa.

- Specjaliści są na rynku. Są to psychologowie, psychoterapeuci. Należy do nich dotrzeć, zwiększyć finansowanie, zwiększyć liczbę etatów nie tylko w Poradni Zdrowia Psychicznego, ale także w szkołach. Objąć wsparciem naszą młodzież, dzieci - powiedział Borowski.

Trzeba zacząć od wczesnego wspomagania - mówiła Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy. - To już jest ta pierwsza diagnoza, którą możemy dokonywać na etapie, kiedy dziecko jest najmłodsze i trzeba objąć je opieką i tak naprawdę poprzez intensywną terapię zminimalizować deficyty, które będą się ewentualnie rozwijały w związku z brakującą kadrą pscyhologiczno-pedagogiczną.

W świnoujskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej czas oczekiwania na badanie i terapię dzieci to co najmniej rok. O fotel prezydenta Świnoujścia ubiega się także Dorota Konkolewska z komitetu Koalicji Obywatelskiej, która z powodów zdrowotnych nie uczestniczyła w debacie.
Startujący z komitetu Wybieram Świnoujście Paweł Sujka przyznał, że problem jest bardzo duży.
Tak bogate miasto, jak Świnoujście musi znaleźć środki na zatrudnienie kadry, która wesprze dzieci, ale też nauczycieli i rodziców - przekonywał Jan Borowski z komitetu Zmiana Pokoleniowa.
Trzeba zacząć od wczesnego wspomagania - mówiła Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy.

Zobacz także

2024-03-28, godz. 09:15 Debata w Radiu Szczecin: wybory do szczecińskiej Rady Miasta [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś druga debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-27, godz. 08:51 Pomysły na kulturę w Świnoujściu, czyli debata w Radiu Szczecin Spektakle teatralne, kino studyjne albo... imprezy techno - takie pomysły mają kandydaci na prezydenta Świnoujścia na wzbogacenie oferty kulturalnej kurortu dla jego mieszkańców. » więcej 2024-03-26, godz. 22:05 Kandydaci na prezydenta Świnoujścia mają pomysły na problem niepłaconych mandatów [WIDEO, ZDJĘCIA] Przywrócenie transgranicznej linii autobusowej, czytelne oznaczenia strefy płatnego parkowania czy też budowa parkingów - to pomysły kandydatów na prezydenta Świnoujścia na rozwiązanie narastającego problemu niepłacenia mandatów… » więcej 2024-03-26, godz. 21:07 Pomysły i opinie kandydatów na fotel prezydenta Świnoujścia [ZDJĘCIA] Nowy układ komunikacyjny czy też bezpłatna komunikacja autobusowa dla mieszkańców Świnoujścia - to pomysły kandydatów na prezydenta nadmorskiego kurortu na poprawę ruchu pojazdów w mieście. Przedstawili je w trakcie dzisiejszej… » więcej 2024-03-26, godz. 10:08 Debata w Radiu Szczecin: wybory na prezydenta Świnoujścia [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś pierwsza debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-25, godz. 15:17 Zapraszamy na debaty w Radiu Szczecin [WIDEO] Już za niespełna dwa tygodnie wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wybory samorządowe już w niedzielę 7 kwietnia. » więcej
12