Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja Radio Szczecin
Przywrócenie transgranicznej linii autobusowej, czytelne oznaczenia strefy płatnego parkowania czy też budowa parkingów - to pomysły kandydatów na prezydenta Świnoujścia na rozwiązanie narastającego problemu niepłacenia mandatów przez niemieckich kierowców.
Łączna suma nieuregulowanych należności, za parkowanie w płatnej strefie, sięga w tej chwili czterech milionów złotych. Dłużnikami są głównie turyści z zagranicy.

To wyzwanie dla Świnoujścia, któremu trzeba jak najszybciej sprostać - podkreśla kandydat komitetu Zmiana Pokoleniowa Jan Borowski. - Niemcy, nasi zagraniczni goście chcą często płacić za parkowanie w strefie płatnego parkowania, natomiast informacje są dla nich nieczytelne, a parkometry trudne w obsłudze, stąd powinny być lepsze oznaczenia strefy płatnego parkowania i łatwiejsze w obsłudze parkometry. Do tego nie taki wydruk, świstek, gdzie jest małym drukiem numer konta i prośba o zapłatę, ale czytelna informacja w tej sprawie - wymienia Borowski.

Paweł Sujka z komitetu Wybieram Świnoujście rozwiązanie widzi w przywróceniu transgranicznej linii autobusowej Ostsee Bus. - Już podjąłem rozmowy z właścicielem Ostsee Bus, ta linia spowoduje, że turyści niemieccy nie będą tutaj wjeżdżali swoimi samochodami, bo nie będzie im się to opłacało. Zaczną przyjeżdżać tymi liniami, a każdy taki autobus zabiera około 60 - 70 osób. To duże usprawnienie, ale także ekologia, która jest dla nas przecież ważna - podkreśla Sujka.

Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy stawia m.in. na budowę parkingów. - Silnikiem Świnoujścia jest plaża, wszyscy chcą do niej dojechać... Teraz bardzo brakuje nam miejsc parkingowych przy samej plaży. To głównie w budowie parkingów dostrzegam rozwiązanie tego dużego problemu oraz tego, że te należności pieniężne wciąż rosną. A nie powinny... Są to dosłownie pieniądze, które leżą na ulicach naszego miasta. Ponadto na pewno blokady, zwiększona ilość procedur czy liczba patroli straży miejskiej - dodaje Agatowska.

Całą debatę kandydatów na prezydenta kurortu możecie posłuchać - i zobaczyć - na stronie i w mediach społecznościowych Radia Szczecin.
To wyzwanie dla Świnoujścia, któremu trzeba jak najszybciej sprostać - podkreśla kandydat komitetu Zmiana Pokoleniowa Jan Borowski.
Paweł Sujka z komitetu Wybieram Świnoujście rozwiązanie widzi w przywróceniu transgranicznej linii autobusowej Ostsee Bus.
Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy stawia m.in. na budowę parkingów.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty