Debata samorządowa 2024
Radio SzczecinRadio Szczecin » Debata samorządowa 2024

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Spektakle teatralne, kino studyjne albo... imprezy techno - takie pomysły mają kandydaci na prezydenta Świnoujścia na wzbogacenie oferty kulturalnej kurortu dla jego mieszkańców.
Chodzi przede wszystkim o sezon letni. Podczas debaty w Radiu Szczecin kandydaci zgodzili się, że wydarzeń dla świnoujścian jest za mało.

- Oferta może być bardzo szeroka - mówiła Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy. - Począwszy od spektakli teatralnych, ale również myślę o tym i proponuję mieszkańcom, że będziemy organizować wyjazdy do Filharmonii w Szczecinie, do teatru, ale to są również np. imprezy techno. Taką imprezę zorganizowaliśmy dla młodzieży świnoujskiej. Ciszyła się bardzo dużym uznaniem i przerosło to nasze oczekiwania.

Przede wszystkim potrzebna jest duża sala - mówił startujący z komitetu Wybieram Świnoujście Paweł Sujka. - Jeżeli będzie dobre zaplecze kulturalne i teatralne, to chciałbym i to jest moje marzenie, przywrócić teatr, który był kiedyś w Świnoujściu. Druga sprawa to zapraszać ekipy z zewnątrz, które będą miały odpowiednie warunki i artyści z całej Polski będą mogli pokazywać swoje przedstawienia.

Nie trzeba czekać do wybudowania tej sali, żeby zapewnić mieszkańcom dostęp do kultury - przekonywał Jan Borowski z komitetu Zmiana Pokoleniowa. - To może być np. kino studyjne. Nie muszą być pokazy wielkich kasowych filmów, ale filmów niskokomercyjnych. To mogą być koncerty kameralne na mniejszą publiczność, dopóki nie będziemy mieli hali widowisko-sportowej z prawdziwego zdarzenia. A nawet jak ją zbudujemy, to później również będziemy mieć taką dobrą ofertę kulturalną przez cały rok.

Kolejna debata, tym razem, kandydatów na radnych Szczecina - już w czwartek o 20.
- Oferta może być bardzo szeroka - mówiła Joanna Agatowska z komitetu Wspólne Wyspy.
Przede wszystkim potrzebna jest duża sala - mówił startujący z komitetu Wybieram Świnoujście Paweł Sujka.
Nie trzeba czekać do wybudowania tej sali, żeby zapewnić mieszkańcom dostęp do kultury - przekonywał Jan Borowski z komitetu Zmiana Pokoleniowa.

Zobacz także

2024-03-28, godz. 09:15 Debata w Radiu Szczecin: wybory do szczecińskiej Rady Miasta [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś druga debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-27, godz. 07:46 Opieka psychologiczna dla dzieci. Co na to kandydaci na prezydenta Świnoujścia? W budżecie Świnoujścia muszą się znaleźć pieniądze na opiekę psychologiczną dla dzieci z deficytami, które wymagają wsparcia - zgodzili się kandydaci na prezydenta kurortu podczas debaty w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-26, godz. 22:05 Kandydaci na prezydenta Świnoujścia mają pomysły na problem niepłaconych mandatów [WIDEO, ZDJĘCIA] Przywrócenie transgranicznej linii autobusowej, czytelne oznaczenia strefy płatnego parkowania czy też budowa parkingów - to pomysły kandydatów na prezydenta Świnoujścia na rozwiązanie narastającego problemu niepłacenia mandatów… » więcej 2024-03-26, godz. 21:07 Pomysły i opinie kandydatów na fotel prezydenta Świnoujścia [ZDJĘCIA] Nowy układ komunikacyjny czy też bezpłatna komunikacja autobusowa dla mieszkańców Świnoujścia - to pomysły kandydatów na prezydenta nadmorskiego kurortu na poprawę ruchu pojazdów w mieście. Przedstawili je w trakcie dzisiejszej… » więcej 2024-03-26, godz. 10:08 Debata w Radiu Szczecin: wybory na prezydenta Świnoujścia [WIDEO] 7 kwietnia w wyborach wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś pierwsza debata samorządowa w Radiu Szczecin. » więcej 2024-03-25, godz. 15:17 Zapraszamy na debaty w Radiu Szczecin [WIDEO] Już za niespełna dwa tygodnie wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wybory samorządowe już w niedzielę 7 kwietnia. » więcej
12