Extra Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Giermasz
Company of Heroes 2 kontra wściekli rosyjscy gracze. Efekt: grę wycofano ze sprzedaży. W Rosji nie spodobała się przedstawiona tam wizja historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: terroru NKWD i często bezsensownej śmierci żołnierzy na froncie.

Świat się kończy: oficjele z Ubisoftu oficjalnie przyznali, że kiedyś, gdzieś, nie wiadomo gdzie, nadejdzie kres serii Assasin's Creed. "Mamy parę pomysłów jak zakończyć sagę, jeśli kiedykolwiek to nastąpi" - usłyszeliśmy. Tymczasem wiele zespołów pracuje nad kolejnymi grami z uniwersum, więc ten ewentualny koniec, to chyba tylko "pic na wodę".

Zbliża się premiera zwariowanego gangsterskiego sandboxa czyli Saints Row IV. Przedstawiciel studia mówi, że ogrywający ten tytuł testerzy wręcz "płaczą ze śmiechu". Bo to nie ma być sztampowa gra: „potrzeba sporo pracy, by wymyślić coś tak pięknie głupiego” - tłumaczą twórcy.

A ci od poważnego sandboxa, czyli Rockstar, wybierają się do Kolonii na targi Gamescom. Wyobraźnia podpowiada graczom, że może zapowiedzą nowe Red Dead Redemption, albo co jeszcze innego. Sceptycy głośno powątpiewają.

Za to wiemy już, że na targach zobaczymy nowe "Fajnale" od Square Enix: zagramy nawet w czternastkę i zobaczymy fragmenty Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Plus reedycje HD dziesiątki i serii Kingdom Hearts. Żeby nie było, że tylko Final Fantasy, to pokażą jeszcze Murdered: Soul Suspect.

DICE zapewnia, że pokaz Electronic Arts na Gamescomie dosłownie zerwie nam czapki z głów. Zarówno Battlefield 4 jak i Titanfall. Będzie także nowa FIFA 14, Elektronicy już chwalą się ulepszoną fizyką i super-ultra-realistycznym zachowaniem piłki.

Także Sony, jak poinformowano na Twitterze, pracuje nad, tu cytat "fantastycznymi ogłoszeniami" przygotowywanymi na targi w Kolonii. A miesiąc później Tokyo Game Show - przekonamy się wreszcie, co na Playstation 4 pokażą japońscy deweloperzy.

Dragon Age: Inqusition raczej na Gamescomie w grywalnej wersji nie zobaczymy. Ale ostatnio amerykański magazyn Gameinformer opublikował potężny artykuł o tej produkcji RPG. W skrócie, chcą naprawić wszystko to, co zepsuli w "dwójce" i jeszcze dodać coś nowego.

Zobacz także

2013-10-06, godz. 14:12 ARCHIWUM 2013, wrzesień » więcej 2013-10-04, godz. 17:50 [04.09.2013] Jesienne premiery Cenega Polska NBA 2K14, WWE 2K14, Batman: Arkham Origins, LEGO Marvel Super Heroes czy bardzo ciekawie zapowiadający się dodatek do XCOM Enemy Unknown - Enemy Within: o gorących jesiennych premierach rozmawiamy z Przemysławem Zalewskim, przedstawicielem… » więcej 2013-10-04, godz. 15:49 [04.10.2013] Testujemy Phillips PicoPix PPX3610 W Giermaszu już recenzowaliśmy projektor Phillipsa z serii PicoPix - i bardzo nam się podobał. A właśnie dostaliśmy do testu najnowsze urządzenie: dalej jest małe, bardzo poręczne, co więcej, producent nieco je przeprojektował… » więcej 2013-10-04, godz. 15:44 ARCHIWUM 2013, październik » więcej 2013-10-04, godz. 15:27 [04.10.2013] Podbój i moralne dylematy Zabawne, że dwie gry, które recenzujemy w tym Giermaszu stawiają na grafikę - a jednocześnie tak się od siebie różnią. Z jednej strony wizualny fajerwerk w bardzo fajnej strategii Total War: Rome II, a z drugiej strony zamierzona… » więcej 2013-10-04, godz. 13:51 [04.10.2013] Total War: Rome II Seria Total War cieszy się zasłużoną sławą wśród miłośników gier strategicznych. Walczyliśmy już o supremację w Japonii, w średniowiecznej Europie, wcielaliśmy się w rolę Napoleona czy przywódcy kolonialnej potęgi. Twórcy… » więcej 2013-10-04, godz. 13:50 [04.10.2013] Total War: Rome II Seria Total War cieszy się zasłużoną sławą wśród miłośników gier strategicznych. Walczyliśmy już o supremację w Japonii, w średniowiecznej Europie, wcielaliśmy się w rolę Napoleona czy przywódcy kolonialnej potęgi. Twórcy… » więcej 2013-10-04, godz. 13:37 [04.10.2013] Papers, Please Jeżeli szukacie graficznych fajerwerków - to stanowczo nie jest gra dla Was. Jeżeli lubicie wartką akcję - a nie musi to oznaczać hektolitrów krwi na ekranie, czy zręcznościowego skakania - to kto wie, może polubicie także Papers… » więcej 2013-10-04, godz. 13:21 [04.09.2013] Jesienne premiery Cenega Polska NBA 2K14, WWE 2K14, Batman: Arkham Origins, LEGO Marvel Super Heroes czy bardzo ciekawie zapowiadający się dodatek do XCOM Enemy Unknown - Enemy Within: o gorących jesiennych premierach rozmawiamy z Przemysławem Zalewskim, przedstawicielem… » więcej 2013-10-04, godz. 13:09 [04.10.2013] Przegląd tygodnia Czy ktoś pamięta firmę Psygnosis? W złotych czasach Amigi czy pierwszych PeCetów fani uwielbiali Lemmings, Panzer Elite, G Police, Overboard a ostatnio serię Wipeout. Później nazwane Studiem Liverpool, które w zeszłym roku Sony zamknęło… » więcej
593594595596597598599