Czy grozi nam klęska urodzaju? Apetyt rolników na produkcje Biopaliw. Pierwsza fabryka uruchomiona w Ińsku. Pszczelarze z Modami Drahimskimi podbijają Brukselę. Porozmawiamy także o tym jak zostać prawdziwym przyrodnikiem. Roczne praktyki w Uckerminde i w Parku Doliny Dolnej Odry w Schwedt.
Czy warto wyrzucać pieniądze na reklamę polskiego rybołówstwa, gdy fundusze na projekty są już wykorzystane. Czy wykorzystamy urodzajny rok na polach. 146 osób zachorowało na włośnice na Pomorzu Zachodnim. Kto zawinił? Czy straciliśmy polską wódkę.
Rolnicy oczekują na dopłaty inwestycyjne w gospodarstwach rolnych. Kiepsko w szparagowym interesie, Polsce grozi konkurencja krajów UE. Na truskawkowym rynku będzie drogo prognozy szczecińskich plantatorów.
Gdy zbliża się czas rozpoczęcia tej audycji, rolnicy bez wahania zostawiają na polu ciągniki i pędzą czym prędzej by zdążyć na czas. Omawiamy najważniejsze wydarzenia w rolnictwie.
W czasie żniw podajemy informacje o czasach oczekiwań przed zachodniopomorskimi elewatorami. Jeśli trzeba - interweniujemy, nie unikamy trudnych pytań do samego Ministra Rolnictwa.
Audycja "Na szczecińskiej ziemi" ukazała się po raz pierwszy wiosną 1992 roku, a 6 grudnia 2001 roku została wyemitowana po raz 500. Jej autorami byli śp. Zdzisław Tararako, Zbigniew Bienioszek i Kazimierz Tomczyk, a także Stanisław Szubiński, Małgorzata Furga i Piotr Tolko.
Audycję przygotowują Piotr Tolko i Zdzisław Tararako. Na szczecińskiej ziemi w każdą sobotę o godz. 6.00.
Audycję przygotowuje Piotr Tolko. Na szczecińskiej ziemi w każdą sobotę o godz. 6:00. Masz ważny temat, nurtuje Cię jakaś sprawa, potrzebujesz interwencji? Napisz do nas e-mail pod adres: tolko@radioszczecin.pl
Opublikowane audycje, zdjęcia i filmy chronione są prawem autorskim!