Na szczecińskiej ziemi
Radio SzczecinRadio Szczecin » Na szczecińskiej ziemi » Na szczecińskiej ziemi
Na Szczecińskiej Ziemi. fot P. Tolko (Radio Szczecin)
Na Szczecińskiej Ziemi. fot P. Tolko (Radio Szczecin)
Na Szczecińskiej Ziemi - powitanie
S. Barna i A. Walterowicz o sytuacji w rolnictwie
Winnica De Lewin
Święto Ludowe
Książka o historii PGR
Rolnicy w tym tygodniu pojawili się przed urzędem wojewódzkim w Szczecinie. Przyjechali zaprotestować przeciwko zapisom Zielonego Ładu i importowi produktów rolnych spoza UE.
To miało być przypomnienie, że rolnicze postulaty nie zostały załatwione. Organizacje rolnicze krajów Unii Europejskiej planują akcję protestacyjną w Brukseli w celu wycofania Zielonego Ładu. Sławomir Izdebski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych mówi, że ustępstwa Komisji Europejskiej w Zielonym Ładzie to za mało.

Teraz zaproszenie na Festiwal Wina, który od wczoraj odbywa się
na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Impreza potrwa do niedzieli. Na zamkowym dziedzińcu swoje stoiska rozstawiło 17 winnic, w tym 5, które prezentują się po raz pierwszy. Przy tej okazji jeszcze zaproszenie do Ogrodów w Przelewicach, gdzie
dziś i jutro trwa Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego. W programie m.in.: konkursy, prezentacje artystyczne, wykłady, warsztaty i koncerty.

Jutro – w niedzielę Zielone Świątki, które od blisko stu lat obchodzone są również jako Święto Ludowe. W naszym regionie obchody w Łobzie. Więcej na temat święta ludowego, tradycji i współczesności – w rozmowie z dyrektorem Muzeum tradycji polskiego ruchu ludowego – dr Januszem Gmitrukiem

- Choć miały one swe wady, to jednak dawały bezpieczne i przewidywalne życie - tak o swojej książce "Zboże rosło jak las" mówi autor Bartosz Panek. Państwowe gospodarstwa rolne miały gwarantować wydajność, stabilne zatrudnienie i postęp techniczny wsi. Rzeczywistość zweryfikowała jednak wielkie plany i propagandowe postulaty władzy. Dlaczego warto sięgnąć po książkę "Zboże rosło jak las. Pamięć o pegeerach"?
 

Zobacz także

2025-03-15, godz. 09:35 [15.03.2025] "Z Malowanej Skrzyni" - prezentacja kapel, zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych W cyklu "Z Malowanej Skrzyni" - prezentujemy kapele, zespoły, muzyków i śpiewaków ludowych. Tydzień temu wraz z Dorotą Kurkowicz i Piotrem Braszakiem zaprosiliśmy… » więcej 2025-03-08, godz. 06:00 [8.03.2025] Wiosna na polach. Czy Biogazownia powstanie w Rzystnowie? Związkowcy z NSZZ Solidarność RI o najważniejszych… Zaprasza Piotr Tolko » więcej 2025-03-08, godz. 07:00 [8.03.2025] "Z Malowanej Skrzyni" - prezentacja kapel, zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych W cyklu "Z Malowanej Skrzyni" - prezentujemy kapele, zespoły, muzyków i śpiewaków ludowych. Naszymi gośćmi będą dzisiaj Dorota Kurkowicz i Piotr Braszak… » więcej 2025-03-05, godz. 13:34 [1.03.2025] Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie-Zdrojach i przygotowania do wiosny. J. Malec - starosta powiatu… Zaprasza Piotr Tolko » więcej 2025-03-01, godz. 07:37 [1.03.2025] "Z Malowanej Skrzyni" - prezentacja kapel, zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych W cyklu "Z Malowanej Skrzyni" - prezentujemy kapele, zespoły, muzyków i śpiewaków ludowych. W najbliższy wtorek świętować będzie swoje imieniny Kazimierz… » więcej 2025-02-24, godz. 11:12 [22.02.2025] Szkolenia BHP dla rolników. Zespół Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie-Zdrojach. Perspektywy… Zaprasza Piotr Tolko » więcej 2025-02-24, godz. 10:08 [22.02.2025] "Z Malowanej Skrzyni" - prezentacja kapel, zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych W cyklu "Z Malowanej Skrzyni" - prezentujemy kapele, zespoły, muzyków i śpiewaków ludowych. Niedawno przekonałam się, że warto zaglądać do radiowego archiwum… » więcej 2025-02-15, godz. 06:00 [15.02.2025] Wypłaty dopłat z ARiMR w większości na kontach rolników. Kim jest "rolnik aktywny zawodowo" i co ze wsparciem… Zaprasza Piotr Tolko » więcej 2025-02-16, godz. 07:11 [15.02.2025] "Z Malowanej Skrzyni" - prezentacja kapel, zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych W cyklu "Z Malowanej Skrzyni" - prezentujemy kapele, zespoły, muzyków i śpiewaków ludowych. Zajrzymy dzisiaj do radiowego archiwum, gdzie zachowało się nagranie… » więcej 2025-02-10, godz. 12:39 [8.02.2025] Oczekiwania polskich rolników w związku z pryszczycą w Niemczech. Co przyniesie 2025 rok w rolnictwie? Zaprasza Piotr Tolko » więcej
12345