Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Pomnik XIX-wiecznej pisarki, Elizabeth von Arnim stanął w Dobrej Szczecińskiej. Przedstawia siedzącą na ławce z książką w dłoniach kobietę. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Pomnik XIX-wiecznej pisarki, Elizabeth von Arnim stanął w Dobrej Szczecińskiej. Przedstawia siedzącą na ławce z książką w dłoniach kobietę. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Pomnik XIX-wiecznej pisarki, Elizabeth von Arnim stanął w Dobrej Szczecińskiej. Przedstawia siedzącą na ławce z książką w dłoniach kobietę.
Elizabeth von Arnim przez kilkanaście lat mieszkała i tworzyła w Rzędzinach oddalonych o kilka kilometrów od Dobrej.

- Arnim pisała powieści, z którymi czytelnicy mogli się utożsamiać i to stanowi o sile jej literatury - uważa tłumaczka książek Elżbieta Bruska. - Teraz zacytuje internautów, którzy piszą, że jej literatura jest ponadczasowa i opisuje ich uczucia.

- Pomnik nie stanął w Rzędzinach, gdzie mieszkała pisarka, bo jej ówczesna posiadłość znajduje się dziś na prywatnej posesji - tłumaczy wójt gminy Dobra, Teresa Dera. - Nie było gdzie go postawić, dlatego zdecydowaliśmy, że będzie wizytówką naszej gminy.

- Pomysł na pomnik-ławkę nie jest dziełem przypadku - tłumaczy jego twórca, artysta plastyk Bogdan Walknowski. - Pani Bruska znalazła stare zdjęcia Elizabeth von Arnim, które pokazywały pałac w Rzędzinach i tam siedziała na ławce i coś sobie czytała.

Sponsorem pomnika, który odsłonięto przed urzędem gminy jest duńska fundacja Oticon.
- Arnim pisała powieści, z którymi czytelnicy mogli się utożsamiać i to stanowi o sile jej literatury - uważa tłumaczka książek Elżbieta Bruska.
- Pomnik nie stanął w Rzędzinach, gdzie mieszkała pisarka, bo jej ówczesna posiadłość znajduje się dziś na prywatnej posesji - tłumaczy wójt gminy Dobra, Teresa Dera.
- Pomysł na pomnik-ławkę nie jest dziełem przypadku - tłumaczy jego twórca, artysta plastyk Bogdan Walknowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty