logowanie » Piątek, 30 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Region: Krzyż widoczny z morza

Łukasz Szeląg

Jest nowy punkt nawigacyjny na wybrzeżu. Nad brzegiem morza w Pustkowie postawiono replikę krzyża z Giewontu.
Konstrukcja została wykonana w Policach, a następnie jej fragmenty przewieziono do Pustkowa. Wysokość krzyża to 19,5 metra. Miesiąc wcześniej rozpoczęły się prace przy wylewaniu fundamentów.

Prace miały szczególny charakter dla wykonawców. - Ten znak chrześcijaństwa będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń - uważa montujący konstrukcję Janusz Kardziejonek.

Mieszkańcy Pustkowa liczą, że replika krzyża z Giewontu nie będzie tylko miejscem kultu chrześcijańskiego. - Krzyż zostanie wpisany do przewodników turystycznych - mówi Władysław Hagaj, sołtys Pustkowa.

Poświęcenie repliki nastąpi 26 maja w czasie specjalnej mszy.
- Krzyż to znak naszej wiary dla przyszłych pokoleń - uważa montujący konstrukcję Janusz Kardziejonek.
- Dzięki krzyżowi wszyscy dowiedzą się gdzie leży Pustkowo - mówi Władysław Hagaj, sołtys Pustkowa.

Wiadomości

Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]Japońska wokalistka Akiko oraz szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski z zespołem zagrali w czwartek w Szczecinie.» więcej Eksperci o pomocy dla frankowiczówZwiązek Banków Polskich przyjął rozwiązania, które miałyby pomóc "frankowiczom". To m.in. trzyletnie "wakacje" od spłaty rat dla kredytobiorców i zmiana waluty kredytów.» więcej Samochód uderzył w drzewo. Utrudnienia na drodze 22Jedna osoba została ranna w wypadku na drodze nr 22, między Wałczem a Człopą.» więcej Nie będzie prywatyzacji PŻB? Jest odpowiedź ministraMinister Skarbu Państwa jeszcze raz rozważy przesłanki prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - tak poinformowała Radio Szczecin rzeczniczka ministra Agnieszka Jabłońska-Twaróg.» więcej Dzielny tata ze Świnoujścia chce zostać prezydentem PolskiZenon Nowak ogłosił swój start w majowych wyborach. Zamierza kandydować z ramienia tworzonej właśnie partii "Dzielny tata".» więcej Konflikt o dostawę wody w Nowogardzie. Do akcji wkracza sądSzczeciński Sąd Administracyjny będzie musiał zbadać przetarg na dostawę wody w Nowogardzie. Tak zdecydował Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.» więcej Można zapisać niepełnosprawne dziecko do nowego przedszkolaRozpoczęły się zapisy do nowego, szczecińskiego przedszkola dla niepełnosprawnych dzieci.» więcej Miał zabić motocyklistę, bo ten zajechał mu drogęPrzed szczecińskim sądem ruszył w czwartek proces Mateusza P. 31-latek jest oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.» więcej Co dalej z wystawą w CDP?W przyszłym tygodniu mamy dowiedzieć się, dlaczego firma projektowa nie chce już pracować przy ekspozycji w szczecińskim Centrum Dialogu Przełomy.» więcej Marszałek miał wypadek. "Akcja Ferie 2015 zakończona z przytupem"Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz miał wypadek. Na koniec ferii spędzonych we włoskich Alpach przewrócił się na nartach i złamał nogę. Na tyle poważnie, że niezbędne było wkręcenie śrub.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej