Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
200 kilometrów dla uczczenia 200. rocznicy urodzin ks. Jana Bosko. W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal - spotkanie młodych w Trzcińcu niedaleko Czaplinka.
Bierze w niej udział około 40 osób - ze Szczecina, Piły i Konina.

Zawodnicy są podzieleni na cztery grupy. Każdej z nich przewodzi jeden z salezjanów. Na trasie biegacze zmieniają się co 10 kilometrów. Dają sobie 20 godzin na dotarcie do celu.

- Liczę, że przebiegnę spory dystans, ale to się okaże podczas biegu. Słońce powinno być dla nas doładowaniem energii. Gorzej może być przy końcówce, kiedy będzie największy upał - mówi jeden z uczestników.

- Nie ma tu chartów, wyżłów i Kenijczyków, tylko są normalni ludzie, którzy chcą wziąć udział w takim wydarzeniu - mówi salezjanin ks. Adam Kierszka, jeden z pomysłodawców biegu. - Mamy zrobić coś dla ks. Bosko, bo biegów jest dużo, ale ten jest jedyny.

Sztafeta powinna być już za Barlinkiem.

Podczas Boskiego Festiwalu uczestników czekają m.in. koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz wspólna modlitwa. Impreza potrwa do niedzieli.

Jan Bosko to włoski duchowny. Jest założycielem zgromadzenia salezjanów oraz patronem młodzieży.
W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal - spotkanie młodych w Trzcińcu niedaleko Czaplinka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty