Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Istnieje groźba, że Bembridge opuści miasto a nawet Polskę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Istnieje groźba, że Bembridge opuści miasto a nawet Polskę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Bembridge stoi w Szczecinie i jest przygotowywany do sprzedaży przez spółkę Magemar. Prawdopodobnie w lutym pojawi się ogłoszenie o sprzedaży jednostki.
Bembridge to angielska stacja pilotów, która w Wielkiej Brytanii niszczała i miała trafić na złom. Do Szczecina sprowadziła ją spółka Magemar handlująca w porcie kamieniami i poddała jednostkę gruntownej renowacji. Na statku powstały biura firmy i muzeum oraz
sale konferencyjne. Był to pierwszy po wojnie przypadek odbudowy w Polsce zabytkowego statku.

Spółka zdecydowała jednak o jego sprzedaży. Jednostkę wyceniono na pięć milionów złotych. O tym fakcie poinformowano władze województwa, miasta oraz inne firmy, ale nikt nie wyraził chęci kupna Bembridge'a. Nie było też żadnych rozmów, na ten temat. Pojawiła się propozycja aby statek stał się początkiem budowy Muzeum Morskiego w Szczecinie. Z tego też nic nie wyszło.

Istnieje groźba, że statek opuści miasto a nawet Polskę. Cześć remontu Bembridge'a przeprowadzono z pieniędzy Unii Europejskiej.
Relacja Grzegorza Gibasa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty