Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Wręczenia wyróznień na 25-lecie Nagrody Artystycznej oraz Mecenasa Szczecińskiej Kultury i koncert - w filharmonii we wtorek o godzinie 19. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Wręczenia wyróznień na 25-lecie Nagrody Artystycznej oraz Mecenasa Szczecińskiej Kultury i koncert - w filharmonii we wtorek o godzinie 19. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
O nagrodę walczy dwóch fotografów i orkiestra. Laureata Nagrody Artystycznej poznamy we wtorek wieczorem podczas gali w Filharmonii Szczecińskiej.
Do Nagrody Artystycznej 2015 roku jest nominowany Cezary Dubiel z Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP - zdobywca 120 nagród w kraju i 25 na wszystkich kontynentach.

- Dla mnie fotografia nie jest finiszem. Z tych zdjęć układam różnego rodzaju historie i przedstawiam je w jednym kadrze - wyjaśnia Dubiel.

O nagrodę walczy także Tomasz Lazar, który w 2015 zdobywał laury za pracę "Dzieci Syberii", a profesjonalnie fotografią zajmuje się od 2010 roku. Zdobywca drugiego miejsca na prestiżowym World Press Photo.

- Stworzyłem materiał "Dzieci Syberii" opowiadający historię ludzi, którzy przetrwali zsyłkę na Syberię. Został dostrzeżony na świecie, na takich prestiżowych konkursach jak Picture of the Year Internacional czy China International Press Photo Award - mówi Lazar.

Nominowana jest również Baltic Neopolis Orchestra. Zespół powstał osiem lat temu - mówi Emilia Goch.

- Od tamtej pory zagraliśmy dziesiątki koncertów w Polsce, przede wszystkim w Szczecinie, ale również za granicą. Najważniejsza dla nas nagroda to jest Fryderyk - mówi Goch.

Wręczenia nagród - również Mecenasa Szczecińskiej Kultury i koncert - w filharmonii we wtorek o godzinie 19.

Na uroczystej gali wystąpi m.in Mika Urbaniak - córka legend polskiego jazzu Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak. Będzie też Paulina Przybysz, znana z występów ze swoją siostrą w zespole Sistars czy szczeciński saksofonista, laureat nagrody z 2011 roku, Sylwester Ostrowski. Wystąpią też Kelvin Sholar, amerykański pianista i producent muzyczny od Stevie Wondera, raper Yah Supreme i związany ze Szczecinem wokalista znany z telewizyjnego talent show Michał Grobelny. Imprezę poprowadzi dziennikarka Beata Tadla.
Relacja Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty