Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Inteligentne Miasto powstaje w Szczecinie. Tworzą je programiści z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Inteligentne Miasto powstaje w Szczecinie. Tworzą je programiści z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Inteligentne Miasto to makieta miasta wykonana częściowo w technologii 3D, na której można programować m.in. sygnalizacje uliczną czy szlabany na przejazdach kolejowych. Tworzą je programiści z myślą o dzieciach i ich rodzicach.
- Inteligentne Miasto to zabawa dla rodzin, dzieci, dorosłych. Mamy modele miasta, ożywiamy je, czyli programujemy. Uczymy się jednocześnie, do czego służy komputer, a także uczymy się przepisów ruchu drogowego. Wszystkie modele zostały wydrukowane dzięki technologii druku 3D. Cały zestaw to 36 godzin pracy drukarki - o projekcie mówi jeden z pomysłodawców Sebastian Szczepański z Fundacji Netcamp.

W skład zestawu wchodzi siedem modeli miasta, infrastruktura tj. ronda, chodniki, przejazdy kolejowe oraz niezbędne oprogramowanie na komputer lub tablet. To jednak nie wszystko. Pomysłodawcy zbierają również pieniądze na to, by stworzyć linię produkcyjną, dzięki której Inteligentne Miasto będzie mogło być produkowane na większą skalę. Kampanie można wesprzeć na portalu crowdfundingowym na www.wspieram.to/inteligentnemiasto.
O projekcie mówi jeden z pomysłodawców Sebastian Szczepański z Fundacji Netcamp.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty