Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Szczecińska produkcja prosto z Nowego Jorku i Kansas City, czyli pra-Premiera płyty gwiazdy jazzu w Radiu Szczecin.
18 listopada na półki trafi wyjątkowy album Deborah Brown i Sylwestra Ostrowskiego - „Kansas City”, a już we wtorek tytułowego utworu możecie posłuchać w Radiu Szczecin.

Płyta to kontynuacja festiwalu Szczecin Jazz oraz koncertów z Deborah w Kansas City. Na krążku zagrali również: Rob Bargad, Essiet Okon Essiet, Newman Taylor Baker czy Joris Tepe, a całość wzbogaciła orkiestra NMF Leopoldinum z Wrocławia. Gościem specjalnym jest wokalista - Kevin Mahogany. Utwory muzycy nagrali w Polsce, a płyta została wyprodukowana w studiach Nowego Jorku.

Sama artystka mówi, że chciała pokazać polskim wokalistom, jak śpiewało się jazz w Kansas City w najlepszych czasach.

- Skończyliśmy nagrywanie smyków. Zapowiada się niezła impreza na płycie, bo zaprosiliśmy wyjątkowego gościa - Kevina Mahogany’ego i wyjątkowych muzyków. Album jest już prawie skończony, czeka nas jedynie trochę pracy w studiu. Jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy i mam wielką nadzieję, że nasza płyta przypadnie do gustu polskiej publiczności, która chętnie ją kupi - mówi Deborah Brown.

Sylwester Ostrowski, saksofonista i producent płyty podkreśla, że to dla niego ogromne wyzwanie. - W tak wysokim, światowym poziomie produkcji pierwszy raz biorę udział. Muzyka brzmi znakomicie. Deborah, Kevin i pozostali artyści to światowe gwiazdy, a do tego płyta oparła się o najlepszych producentów i specjalistów z USA - jak Alan Silverman, zdobywca wielu nagród Grammy za mastering muzyczny czy Bill Salter, kompozytor hitu "Just a Two of Us" - mówi Ostrowski.

- Muszę przyznać, że wcześniej nie znałem tak dobrze muzyki Deborah. Kiedy jednak usłyszałem jej nagrania zdałem sobie sprawę, że ulepiona jej z tej samej gliny, co Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan czy Katherine Russell, z którą właśnie miałem okazję współpracować, a która jest córką pianisty i muzycznego dyrektora Louisa Armstronga. Deborah jest szczera w tym co robi, słuchanie jak śpiewa, to prawdziwa przyjemność - dodaje Alan Silverman.

Płyta będzie dystrybuowana i promowana w Polsce i w USA oraz na innych głównych rynkach Światowych. To znakomita promocja dla szczecińskiego jazzu.
Deborah Brown o pracy nad albumem "Kansas City".
Deborah jest szczera w tym co robi, słuchanie jak śpiewa, to prawdziwa przyjemność - mówi Alan Silverman.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty