Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Prix Europa 2016. Fot. Krzysztof Czeczot
Prix Europa 2016. Fot. Krzysztof Czeczot
Słuchowisko "Jan Karski" zostało w środę zaprezentowane na festiwalu Prix Europa w Berlinie. Twórcą audiobooka jest Krzysztof Czeczot. Zrealizował go na zlecenie Radia Szczecin. "Karski" to jedyna polska produkcja wyróżniona na festiwalu w kategorii "seriale radiowe".
Autor nie ukrywa, że cieszy się z tego, że audiobook usłyszała Europa.

- To strasznie ważne i dla tej historii, i dla nas wszystkich, że "Jan Karski" mógł być zaprezentowany na tym najważniejszym festiwalu w Europie - przyznaje Krzysztof Czeczot. - Świetne reakcje niemieckich obserwatorów, że o takich historiach trzeba mówić, żeby historia się nie powtarzała.

Słuchowisko to siedmiogodzinna opowieść, podzielona na 13 odcinków, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia Jana Karskiego, legendarnego kuriera i emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego.

Karski w czasie II wojny światowej przedostał się do warszawskiego getta. Był świadkiem Holocaustu. Mimo spotkań z wieloma politykami, w tym z prezydentem Stanów Zjednoczonych, jego apele o pomoc nie przyniosły skutku, bo nikt nie wierzył w jego doniesienia.

W audiobooku w rolę Jana Karskiego wcielił się Jakub Gierszał, narratorem jest Wojciech Malajkat. Oprócz nich, można usłyszeć też m.in. Julię Kamińską czy Mikołaja Roznerskiego.

Prix Europa to europejski festiwal nadawców nagradzający najlepsze produkcje telewizyjne, radiowe oraz internetowe. Nagrody - "radiowe Oscary" - przyznawane są od 1987 roku. Zwycięzców poznamy w piątek.
- To strasznie ważne i dla tej historii, i dla nas wszystkich, że "Jan Karski" mógł być zaprezentowany na tym najważniejszym festiwalu w Europie - przyznaje Krzysztof Czeczot.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty