Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Marek Kowalczyk [Radio Szczecin]
Słuchanie muzyki przez łokieć, jazda na hulajnodze skręcającej w inną stronę niż kierownica czy siedzenie na gwoździach - tego wszystkiego można spróbować w szczecińskim Gimnazjum nr 7. To w ramach objazdowej wystawy warszawskiego Centrum Nauki Kopernik "Umysł Przyłapany".
Wystawa stanęła w szkolnej sali gimnastycznej. Znajduje się na niej 15 eksponatów. Wśród nich m.in. urządzenie, które nie wydaje dźwięku, a używając go można posłuchać muzyki i to wcale nie za pomocą słuchawek.

- Eksponat składa się z czterech membran. Kiedy ich dotkniemy, to one trochę drgają. Dźwięku żadnego nie słychać, ale drgania rzeczywiście dają dźwięki. Trzeba je tylko jakoś przetransportować do naszych uszu, np. przykładając do membrany łokieć - wyjaśnia Paweł Jaskólski animator z Centrum Nauki Kopernik.

- Dźwięki trochę są zagłuszone, ale coś się usłyszeć da - oceniają uczniowie.

Wystawa zostanie w Gimnazjum nr 7 do piątku. Będzie dostępna do godz. 14. Mogą ją zobaczyć wszyscy chętni, nie tylko uczniowie. Wstęp jest bezpłatny. Chcący obejrzeć ekspozycję powinni skontaktować się telefonicznie ze szkołą.
Relacja Wojciecha Zagaja.
Wystawa Centrum Nauki Kopernik "Umysł Przyłapany" w szczecińskim Gimnazjum nr 7. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Wystawa Centrum Nauki Kopernik "Umysł Przyłapany" w szczecińskim Gimnazjum nr 7. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty