Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Graf. FMT
Graf. FMT
Spośród ponad 400 zgłoszeń jury wybrało dziesięć zespołów, które 13 października wystąpią na przesłuchaniu konkursowym w studiu koncertowym S-1 Polskiego Radia Szczecin.
To m.in Apple Fields z Krakowa, warszawskie Noże czy Blunt Razor z Jaworzna. Wśród finalistów, w przeciwieństwie do poprzednich edycji nie ma zespołów ze Szczecina.

Jak mówi nasz redakcyjny kolega i konkursowy juror - Piotr Rokicki - to wcale nie oznacza, że w Szczecinie nie mamy ciekawych muzyków.

- Mamy sporo rozmaitej muzyki w Szczecinie. Wystarczy zajrzeć na naszą radiową stronę, wpisać 3x1 - już od paru lat szczecińskie zespoły są tutaj u nas w radiu nagrywane i ich muzyka prezentowana. Są to różne muzyczne półki, myślę, że nie mamy się czego wstydzić - podkreśla Rokicki.

Zwycięzce FMT poznamy podczas finałowego koncertu w Arena Szczecin 14 października. Na scenie wystąpią również T.Love, Luxtorpeda czy ubiegłoroczny zwycięzca - zespół Romantic Fellas.

Oto finałowa dziesiątka:


1. APPLE FIELDS - Kraków

Pięcioosobowy zespół z Krakowa, założony w 2015 roku, inspirujący się klasyką brytyjskiego rocka lat 60. oraz nurtem britpopowym lat 90.

2. ARCHIE - Warszawa

Pochodzą z Warszawy. Mówią, że słuchając ich muzykę ”dotrzesz do źródła – fale dźwięków przenikających ciało, hipnotyczność fraz i rytmów, pejzaże skąpane w kolażach brzmień, magii i tajemnicy…” Wykonywany gatunek muzyczny: art rock.

3. Blunt Razor - Jaworzno

Zespół został założony w 2012 roku, obecnie w jego skład wchodzi czterech dziewiętnastolatków. W swojej twórczości starają się łączyć najróżniejsze style muzyczne - od popu, przez jazz, aż po muzykę ludową.

4. Bukowicz - Rybnik

Bukowicz zadebiutował w 2015 roku epką „Możesz nawet tańczyć”. Bukowicz nieskrycie podkochuje się w melancholii. Jego tęskne słowa wraz z powolną gitarowo-syntetyczną muzyką, przywodzą na myśl dokonania klasyków shoegaze’u i noworomantycznego rocka, takich jak Slowdive, The Cure, czy Lenny Valentino.

5. Edyta Górecka - Kraków


Edyta Górecka pisze, tworzy i gra razem z przyjaciółmi: Radkiem, Rafałem, Bartkiem i Michałem. Zainspirowani brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień tworzą utwory, o tekstach natchnionych literaturą, aktualnymi wydarzeniami i towarzyszącymi przemyśleniami.

6. Noże - Warszawa

Tak mówią o sobie: „Noże to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Perkusja i bas armii ludowej tras! Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny”.

7. Sibiga - Kraków


SIBIGA - jaworznicko-krakowskie trio, składające się z trójki przyjaciół: Krzysztofa, Bartka i Tomasza. Tworzą muzykę raczej smutną, ale niekiedy taneczną. Niby romantycy, ale zawsze trochę niepoważni.

8. Siostry Łotry - Warszawa/Lublin/Toruń

Siostry Łotry czyli polska piosenka humanistyczna. Humanistyczna, bo szczera, aktualna, publicystyczna. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

9. Smoking Barrlez - Kraków

Smoking Barrelz to chromatyczny duet z Krainy Czarów. Ich koncerty to synestezyjna podróż przez muzykę. Ubierają kombinezony kosmonautów, wsiadają do pastelowego statku i przenoszą ludzi do innego wymiaru.

10. Pola Chabot & Adam Baran - Wrocław

Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Pola jest wokalistką, autorką tekstów,. Muzycznym samoukiem, który w pisaniu piosenek posługuje się pianinem. Adam to gitarzysta, grając w duecie posługuje się looperem tworząc psychodeliczne improwizacje.
- Mamy sporo rozmaitej muzyki w Szczecinie. Wystarczy zajrzeć na naszą radiową stronę, wpisać 3x1 - już od paru lat szczecińskie zespoły są tutaj u nas w radiu nagrywane i ich muzyka prezentowana. Są to różne muzyczne półki, myślę, że nie mamy się czego w

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty