Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Blunt Razor. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Blunt Razor. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Blunt Razor, Pola Chobot & Adam Baran oraz Noże - te zespoły powalczą o tytuł zwycięzcy XI Festiwalu Młodych Talentów. Jury - pod przewodnictwem wokalistki Katarzyny Nosowskiej - wyłoniło w piątek ścisłe grono finalistów.
Podczas przesłuchań konkursowych w studiu S1 Radia Szczecin zaprezentowało się 10 składów. Potem, na czas obrad jury, na scenie wystąpił Buslav. Następnie poznaliśmy werdykt.

- Samo to, że znaleźliśmy się w tej trójce, to już jest nasza wygrana - podkreślił Andrzej Nocoń z Blunt Razor.

- Nie ogarniam co się dzieje. Jesteśmy szczęśliwi, że to się podobało - mówili Pola Chobot i Adam Baran.

- Tyle pracowaliśmy i okazuje się nagle, że to coś fajnego, że to jest świetne - dodał Karol Kruczek z zespołu Noże.

Jak przyznał dziennikarz muzyczny i członek jury Piotr Metz, co do wyboru owego ścisłego grona finalistów nie było specjalnych rozbieżności. Problem pojawił się wtedy, kiedy trzeba było przyznać poszczególne miejsca. Dlatego wyłonione zespoły wystąpią raz jeszcze, tym razem w wielkiej hali.

- Miałem swojego faworyta, ale zgadzam się z naszą wspólną decyzją, żeby w tej sytuacji, kiedy nie możemy do końca ustalić werdyktu co do kolejności, rozwiązać właśnie w ten sposób. Dać zespołom drugą szansę, która pomoże nam w ocenie - powiedział Metz.

Wyselekcjonowana trójka wystąpi w sobotę w hali Arena Szczecin podczas wielkiego koncertu finałowego z udziałem m.in. Luxtorpedy i grupy T.Love. To wtedy poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji festiwalu. Impreza rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest biletowany.

Poza wyłonieniem trzech zespołów jury przyznało też nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za najlepsze polskie teksty zespołowi Siostry Łotry.
- Samo to, że znaleźliśmy się w tej trójce, to już jest nasza wygrana - podkreślił Andrzej Nocoń z Blunt Razor. - Nie ogarniam co się dzieje. Jesteśmy szczęśliwi, że to się podobało. - mówili Pola Chabot i Adam Baran. - Tyle pracowaliśmy i okazuje się nag
Jak przyznał dziennikarz muzyczny i członek jury Piotr Metz, co do wyboru owego ścisłego grona finalistów nie było specjalnych rozbieżności.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty