Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Wizualizacja promu dla PŻB
Wizualizacja promu dla PŻB
Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. gospodarki morskiej Rafał Zahorski twierdzi, że prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej nie jest budowany, prace projektowe nad jednostką stoją w miejscu, nie ma też stoczni, która może statek zbudować.
W środę minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawił firmy, które projektują jednostkę, stocznię, która będzie zamawiać pierwsze urządzenia na statek oraz harmonogram prac przy budowie promu dla PŻB.

Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego do spraw gospodarki morskiej Rafał Zahorski w jednej z gazet napisał, że nikt promu nie projektuje. Jerzy Pietrzak z firmy NED Project przedstawił spółki, które zajmują się projektem promu.

Niedługo projekt będzie zatwierdzał Polski Rejestr Statków, tego też - według pełnomocnika - miało nie być. Podczas konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej pokazał, co zrobiono.

- W ciągu miesiąca pierwsza paczka dokumentacji do zatwierdzenia trafi do centrali Polskiego Rejestru Statków - powiedział Jerzy Pietrzak.

Prezes stoczni Gryfia Marek Różalski mówił na jakim etapie budowy jest stocznia.

- Musimy w tej chwili dokonać ostatecznego wyboru dostawców głównych elementów: silnika i wyposażenia - poinformował.

Prom ma mieć 218 metrów długości i zabierać na swój pokład 200 ciężarówek oraz prawie 670 pasażerów.
Relacja Grzegorza Gibasa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty