Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Chciałbym znowu kandydować ze Szczecina do europarlamentu - przyznał w "Rozmowie pod krawatem" Dariusz Rosati z Platformy Obywatelskiej.
W wyborach w 2014 roku Rosati był "jedynką" na liście PO. Wtedy pierwszy polityk związany z regionem - Tomasz Grodzki - miał trzecie miejsce. Grodzki reklamował się przed czterema laty hasłem: "Pierwszy ze Szczecina".

Dariusz Rosati zapytany o ewentualny start w przyszłorocznych wyborach odpowiedział, że na razie nie ma decyzji władz partii w tej sprawie. A o działaniach dla regionu w mijającej kadencji, opowiadał bez szczegółów.

- Pięć lat intensywnej pracy w regionie i bardzo dużo, bardzo miłych kontaktów z mieszkańcami regionu. Jestem pod wrażeniem pro-europejskości tego regionu, jego otwarcia na świat. Chciałbym - jeżeli będzie taka możliwość - nadal służyć mieszkańcom, ale decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez władze Platformy Obywatelskiej - zaznaczył Rosati.

Cztery lata temu Dariusz Rosati, warszawski polityk, przyznawał w mediach, że był zaskoczony decyzją władz partii, które wyznaczyły mu "jedynkę" na liście w Szczecinie. Rosati mówił też, że nie ma związków z regionem. Później, gdy wygrał, zapewniał - także w "Rozmowie pod krawatem" - że "zabiega o inwestycje w Zachodniopomorskiem".
- Pięć lat intensywnej pracy w regionie i bardzo dużo, bardzo miłych kontaktów z mieszkańcami regionu. Jestem pod wrażeniem pro-europejskości tego regionu, jego otwarcia na świat. Chciałbym - jeżeli będzie taka możliwość - nadal służyć mieszkańcom, ale de

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty