Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Ostra ocena polityka PiS. "Wiara w PO jak wiara w pijaka". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ostra ocena polityka PiS. "Wiara w PO jak wiara w pijaka". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
- Wiara w obietnice Platformy niczym wiara, że pijak skończy z nałogiem - to ocena Łukasza Schreibera. Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta dodawał: ta partia wielokrotnie oszukiwała wyborców.
Polityk PiS komentował w Rozmowach pod Krawatem sytuację po wyborach w Warszawie. Zanim do nich doszło, radni uchwalili 98-procentowe bonifikaty na wykup nieruchomości. Tuż po wyborach prezydent Rafał Trzaskowski i nowi radni PO przegłosowali mniejsze, 60-procentowe upusty, ale po zmasowanej krytyce Trzaskowski z tego się wycofał.

Zdaniem ministra z kancelarii premiera to obrazuje taktykę PO, która potrafi "tylko obiecywać i oszukiwać wyborców". - Wiara w jakiekolwiek obietnice PO przypomina mi wiarę w pijaka, który następnego dnia twierdzi, że to był już ostatni raz i teraz się poprawi. To jest tak: bonifikaty zostały zapowiedziane w kampanii, teraz pan Trzaskowski twierdzi, że przywróci to, ale mieszkańcy Warszawy dostają rachunki o podwyższeniu o 80% użytkowania wieczystego, co znaczy, że cwanym manewrem Trzaskowski złupił warszawiaków - komentował Schreiber.

Według polityka PiS, sytuacja w Warszawie wynika z kalkulacji polityków opozycji: - "PO ma świadomość, że absolutna większość ich elektoratu głosuje na nich nie dlatego, że coś tam obiecają, ale dlatego, żeby zagłosować przeciwko PiS" - mówił Schreiber.
Wiara w jakiekolwiek obietnice PO przypomina mi wiarę w pijaka, który następnego dnia twierdzi, że to był już ostatni raz i teraz się poprawi - twierdzi Schreiber

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty