Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

W Drawsku Pomorskim zwolnienie L4 dostarczyło około 70% pedagogów. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W Drawsku Pomorskim zwolnienie L4 dostarczyło około 70% pedagogów. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Wierzy w dobrą wolę nauczycieli, w to, że idą na chorobowe, bo faktycznie mają problemy ze zdrowiem. Łukasz Schreiber w Rozmowach pod Krawatem komentował rozpoczęty przez związkowców z ZNP protest w oświacie.
Protest trwa także w naszym regionie. W Drawsku Pomorskim zwolnienie L4 dostarczyło około 70% pedagogów. Nie odbyły się tam lekcje w dwóch podstawówkach oraz w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie. - Myślę, że nie ma co się wdawać w szczegóły w okresie przedświątecznym. Ja wierzę w dobrą wolę i w to, że L4 są spowodowane zachorowaniami, bo nie wierzę, ze lekarze mogliby je wystawiać w sposób nieuczciwy - mówił sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się 1000 złotych podwyżki od zaraz. Protest popiera opozycja z PO, która ocenia, że ostatnie reformy oświaty "cofnęły nas do PRL-". Z kolei politycy PiS wskazują, że w latach rządów PO-PSL podwyżek w ogóle nie było, za to rząd PiS sukcesywnie podnosi i będzie podnosić pensje nauczycieli.
Ja wierzę w dobrą wolę i w to, że L4 są spowodowane zachorowaniami, bo nie wierzę, ze lekarze mogliby je wystawiać w sposób nieuczciwy - mówił sekretarz stanu w Kancelarii Premiera

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty