Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
ks. Sławomir Zyga. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
ks. Sławomir Zyga. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Wigilia i Boże Narodzenie to coś więcej niż ''dwa dni wolne w pracy", jak podkreślał w "Rozmowach pod krawatem", kanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, ks. Sławomir Zyga.
Choć obecnie łatwo wpaść w ten współczesny, świąteczny pęd, to jednak powinniśmy pamiętać, że to my decydujemy, jak chcemy przeżywać ten wyjątkowy czas.

Prezenty, którymi obdarowujemy bliskich nie muszą być materiale, jak podkreślał w rozmowie ks. Zyga. - Nie chodzi przecież o to, aby obdarowywać czymś coraz bardziej dziwnym lub szokującym, ale żeby razem z tym gestem prezentu, szedł jakiś dar od siebie - otwartość na najbliższych i ludzi, którzy nas otaczają - dodał ks. Zyga.

Święto Bożego Narodzenia jest obchodzone według kalendarza gregoriańskiego 25 grudnia. W obrządku wschodnim wierni obchodzą je jednak 7 stycznia.
- Nie chodzi przecież o to, aby obdarowywać czymś coraz bardziej dziwnym lub szokującym, ale żeby razem z tym gestem prezentu, szedł jakiś dar od siebie - otwartość na najbliższych i ludzi, którzy nas otaczają - dodał ks. Zyga.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty