Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Nauczyciele w szczecińskiej szkole podstawowej nr 53 przewidują możliwość choroby. Dyrekcja placówki na stronie internetowej informuje, że od poniedziałku prawdopodobnie 90% nauczycieli będzie przebywało na zwolnieniu lekarskim.
Tym samym dyrekcja prosi rodziców, aby w przyszłym tygodniu rozważyli możliwość zapewnienia dzieciom opieki w domu. To akcja protestacyjna - czytamy w komunikacie. Wiceprezydent Szczecina, Krzysztof Soska mówił w audycji "Radio Szczecin na Wieczór", że z postulatami nauczycieli zgadza się, ale formy protestu nie podziela.

- Powiem, że jednak ta akcja ze zwolnieniami lekarskimi budzi poważne wątpliwości natury etycznej, ona mi się nie podoba. Już abstrahuję od strony formalno-prawnej, my nie będziemy kwestionować w żaden sposób zwolnień lekarskich, bo nie jesteśmy od tego - powiedział Soska.

Soska zaznacza, że komunikat dyrekcji SP nr 53 wynika zapewne z troski. W ostatnich dniach, bowiem w kilku przedszkolach w Szczecinie rodzice nie byli informowani o braku opieki w placówkach, przyprowadzali dzieci i nie mogli ich tam zostawić.

Z kolei Maria Świerczek ze szczecińskiego ZNP na pytania o formę protestu odpowiada w ten sposób: - Czy ktoś pytał policjantów, czy to jest etyczne, że nagle cały komisariat zachorował?

W czwartek odbył się kolejny dzień rozmów Ministerstwa Edukacji Narodowej ze związkowcami. Do porozumienia nie doszło. Zaplanowano kolejne spotkania. ZNP domaga się tysiąca złotych brutto podwyżki pensji. MEN tłumaczy, że pensje nauczycieli w ciągu 3 lat wzrosną średnio o 450 złotych.
- Powiem, że jednak ta akcja ze zwolnieniami lekarskimi budzi poważne wątpliwości natury etycznej, ona mi się nie podoba. Już abstrahuję od strony formalno-prawnej, bo my nie będziemy kwestionować w żaden sposób zwolnień lekarskich, bo nie jesteśmy od teg
- Czy ktoś pytał policjantów, czy to jest etyczne, że nagle cały komisariat zachorował?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty