Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Gotowi na Panamę. Fot. www.facebook.com/marcin.szczodry
Gotowi na Panamę. Fot. www.facebook.com/marcin.szczodry
Panama. Fot. pixabay.com / tvshoppingpty (CC0 domena publiczna)
Panama. Fot. pixabay.com / tvshoppingpty (CC0 domena publiczna)
14 osób będzie reprezentować Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską na Światowych Dniach Młodzieży. W poniedziałek rano wyjechali do Warszawy, a we wtorek ze stolicy wylecą bezpośrednim lotem do Panamy.
Zosia jest z Kołobrzegu i choć należy do sąsiedniej diecezji, dołączyła do zorganizowanej grupy w Szczecinie. Czego oczekuje po Światowych Dniach Młodzieży?

- Po pierwsze, jakiegoś takiego umocnienia w wierze. Traktuję to naprawdę jako pielgrzymkę, chciałabym to przeżyć tak bardziej osobiście i coraz bardziej szukać pana Boga - mówi Zosia.

Mateusz jest ze Szczecina i dostrzega też inne aspekty wyjazdu.

- Wspólne przebywanie z innymi wierzącymi z całego świata oraz wspólna modlitwa - powiedział Mateusz.

Salezjanin ks. Mariusz Wencławek oczekuje z kolei na poznanie ludzi, tradycji i kultury miejscowych, a także Kościoła w Panamie.

- Mamy jakiś obraz kościoła w Polsce. Chciałbym doświadczyć obecności Chrystusa w tamtej wspólnocie, do której się udajemy. Z którymi będziemy się modlić, zwłaszcza w czasie Dni w Diecezji, gdzie będziemy w pewnej enklawie przygotowań do spotkania z papieżem Franciszkiem - mówi Wencławek.

Polska grupa będzie najliczniejszą z Europy podczas Światowych Dni Młodzieży. Do Panamy wybiera się około 3,5 tys. osób.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 22-27 stycznia w stolicy Panamy, o tej samej nazwie. Wcześniej grupa z Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego będzie przebywać w diecezji Chitré podczas tzw. Dni w Diecezjach, które poprzedzą główne wydarzenie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty