Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Radni zdecydowali o przyszłości Centrum Edukacji Ogrodniczej. Większość PO i Bezpartyjnych przegłosowała uchwałę o "zamiarze" likwidacji.
Jak argumentowano, opracowano program naprawczy, a ministerstwo rolnictwa może przejmie szkołę. Przeciw był PiS. W ocenie radnych tego klubu, wspomniany program to działania pozorowane, bo postawiono szkole warunki niemożliwe do spełnienia. Na sali byli nauczyciele i uczniowie Centrum, głosu nie zabierali.

Miasto argumentuje, że Centrum ma gorsze wyniki w nauce. Ale, jak mówił wiceprezydent Krzysztof Soska, szkoła dostała swoją szansę - ma trzy lata, być może także przejmie ją Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Po zakończonej procedurze przejęcia przez ministra rolnictwa, Rada Miasta Szczecin odstąpi od dalszych czynności prawnych, zmierzających do rozwiązania Centrum Edukacji Ogrodniczej - mówił Soska.

W obronie Centrum Edukacji Ogrodniczej wystąpiły związki zawodowe, zarówno ZNP jak i Solidarność. Na sesji przemawiała też dyrektor szkoły Lila Pławińska.

- Nasza szkoła daje szansę na realizacje marzeń przede wszystkim tym, którzy w niejednym miejscu odnieśliby porażkę. Bowiem miarą sukcesów naszych uczniów nie mogą być sukcesy innych szkół. Jest nią możliwość zdobywania umiejętności, które pozwalają im funkcjonować w dorosłym życiu - mówiła Pławińska.

W przerwie wiceprezydent Soska spotkał się z KO i Bezpartyjnymi. Po powrocie na salę debata trwała przez blisko trzy godziny, nie zabrakło emocji i wzajemnych przytyków - także o politykę krajową. Doszło też do kłótni między Robertem Stankiewiczem z PiS a szefową wydziału oświaty Lidią Rogaś.

Ostatecznie rządząca większość KO-Bezpartyjni przyjęła uchwałę o "zamiarze" likwidacji Centrum.
Jak mówił wiceprezydent Krzysztof Soska, szkoła dostała swoją szansę - ma trzy lata, być może także przejmie ją Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W obronie Centrum Edukacji Ogrodniczej wystąpiły związki zawodowe, zarówno ZNP jak i Solidarność. Na sesji przemawiała też dyrektor szkoły Lila Pławińska.
Doszło też do kłótni między Robertem Stankiewiczem z PiS a szefową wydziału oświaty Lidią Rogaś.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty