Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Grupa Azoty deklaruje, że zainwestuje w budowę Polimerów Polickich około pół miliarda złotych. Fot. Grupa Azoty Police
Grupa Azoty deklaruje, że zainwestuje w budowę Polimerów Polickich około pół miliarda złotych. Fot. Grupa Azoty Police
Koncern petrochemiczny Lotos podpisał list intencyjny ze spółkami grupy Azoty w sprawie udziału w inwestycji pod nazwą "Polimery Polickie". Lotos miałby objąć akcje spółki PDH Polska S.A. i wnieść wkład pieniężny w inwestycję.
Na razie to jest list intencyjny, strony chcą wynegocjować konkrety do końca października tego roku.

Grupa Azoty deklaruje, że zainwestuje w budowę Polimerów Polickich około pół miliarda złotych. Oczywiście, jeżeli rozmowy zakończą się porozumieniem, a list intencyjny stanie się umową handlową.

Dla Lotosu inwestycja w produkcję polimerów, czyli plastiku używanego do wytwarzania różnych przedmiotów, to sposób na dywersyfikację produkcji. Podobnymi intencjami kieruje się grupa Azoty, która chce, poprzez produkcję polimerów, uchronić się przed wahaniami na rynku nawozów sztucznych.

Niedawno, podobny list intencyjny Grupa Azoty zawarła z firmami z Korei Południowej, one też zadeklarowały chęć zainwestowania w "Polimery Polickie" kwoty około pół miliarda złotych.

Przypomnijmy, zarząd Grupy Azoty wybrał już głównego wykonawcę inwestycji, to firma z Korei Południowej Hyundai Engineering. Budowa Polimerów Polickich, to koszt około miliarda euro.
Relacja Grzegorza Gibasa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty