Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Misiło. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Misiło. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczeciński politolog w ostrych słowach komentuje start Piotra Misiło do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. To jest skandal - mówił w programie "Radio Szczecin na Wieczór" dr hab. Piotr Chrobak.
Piotr Misiło otrzymał ostatnie miejsce na liście wyborczej. Według politologa to duży błąd, bo ostatnie miejsce to jedno z najbardziej widocznych miejsc.

- To jest skandaliczna kandydatura z prostego powodu: kiedy sprofanował symbol Polski Walczącej, kiedy Platforma wyraziła oburzenie, kiedy większość środowisk kombatanckich wyraziło oburzenie to teraz Platforma pokazuje jaki jest jej prawdziwy stosunek do historii Armii Krajowej, do Polski Walczącej. Ja to odbieram jako stosunek lekceważący dlatego, że skoro ten człowiek wraca na listę, a nie został ukarany tym, że już nie będzie na tej liście, to pokazuje, że Platforma lekceważy sobie profanację symboli Polski Walczącej - argumentował dr Chrobak.

Piotr Misiło najpierw w mediach społecznościowych umieścił znak Polski Walczącej na tęczowej fladze, później go usunął. Jak tłumaczył w kolejnym wpisie - w tej sposób chciał upamiętnić homoseksualne ofiary, walczące w Powstaniu Warszawskim.
- To jest skandaliczna kandydatura - ocenił dr Chrobak.

Dodaj komentarz 14 komentarzy

Szkoda że Pana dr. tak nie oburza to co robią politycy PiS i start JW do parlamentu... ciekaw czy mam racje i Panu dr. marzy się profesura od prezydenta jedynej słusznej partii która jedynie historią się zajmuje a przyszłość ma gdzieś...
Misiło nie powinien znaleść się na listach wyborczych z innych względów. Bo nie jest w stanie stworzyć nic kreatywnego. Symbol Polski Walczącej jest profanowany na każdym kroku na czapeczkach na kijkach baseballowych na meczach. Pseudo hołd kibiców to nic innego jak sprofanowaniu AK i ludzi w tych tamtym czasie walczących o wolność. Gdybym poszedł ma mecz w barwach innego klubu ale ze znakiem Polski Walczącej to nie była by profanacja? Ciekawe jak by mnie chłopaki potraktowali. Pan doktor chyba nie dostał się na inne studia dlatego został politologiem. Trudno trzeba pchać ten wózek.
Kandydatura nie jest skandaliczna, bo pęd do władzy jest naturalny dla pewnych osób. Skandaliczne jest tylko otwarte popieranie profanacji symbolu Polski Walczącej, czyli pogarda dla tego, co w Polsce najświętsze.
"Koń zawisił/zawinił, a kozę powiesili".
Pan Misiło oddał już pieniądze, które rozkradł z Nowośmieszną? Zakaz kandydowania dla takich jegomości!
No i cóż , że ostatnie miejsce na liście. Ostatni będą pierwszymi ...
Porzekadła.
Katastrofa, czyli ... spód z odpadów.
Każda potwora ... znajdzie swego amatora.
Ryba psuje się ... od ogona.
PO idzie na dno.. Po co wystawia takie kandydatury ? Czemu nie postawi na ludzi bez takiej przeszlosci...
Porzekadło na dokładkę.
Nitras i Misiło ... w jednym stali domu.
Skandaliczna to jest wasza partyjna propaganda.
Dlaczego milczycie nt. Ministerstwa Hejtu. Jak nazwiecie działania min. Pabiaka wobec sędziów? Udajecie, że nie ma sprawy?
Na całe szczęście ani komentarz internautów , ani opinia politologa ani nawet artykuł dziennikarski nie ma takiej mocy co... Głos Wyborcy oddany podczas wyborów ; czego wszystkim życzę pod rozwagę.
Misiło to pajac. Nikt poważny na niego nie zagłosuje. Prawdziwie skandaliczne to będzie udzielenie przez PO poparcia, albo ukrytego poparcia, w wyborach do Senatu dla ich ex sekretarza generalnego niejakiego Gawłowskiego... Głęboko wierzę, że dla tak mocno skompromitowanych miernot politycznych jak Gawłowski, nie znajdą się miejsca w ramach Paktu Senackiego. W Koszalinie senatorem od 14 lat jest Piotr Benedykt Zientarski. I niech tak zostanie.
ale bieda PO
Skandaliczne to tu jedynie jest używanie takich słów przez niby obiektywnego eskperta.
EKSPERT każdy POLAK ! (wolność słowa)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty