Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Paweł Szefernaker źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Szefernaker
Paweł Szefernaker źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Szefernaker
W południe zostanie uroczyście otwarta nowa Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie. To nowoczesny kompleks budynków - wcześniej policjanci mieli swoją siedzibę w starych obiektach.
Nowa komenda była bardzo potrzebna - powiedział Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycja jest gotowa wcześniej, niż planowano.

- Rok temu w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego brał udział premier Mateusz Morawiecki. Program budowy komend w naszym regionie jest bardzo ważnym elementem budowania lepszych warunków pracy. To jest dla nas niezwykle ważny program, który chcemy realizować, jeśli wygramy wybory parlamentarne. A to, że jesteśmy wiarygodni, że inwestycje rozpoczynamy i kończymy..., najlepszym przykładem tego jest właśnie komenda w Białogardzie - ocenił Szefernaker.

Dzięki pieniądzom z rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych Policji, w województwie zachodniopomorskim powstały komendy w Wałczu i Białogardzie, budowane są dwie kolejne.

- Komendy powiatowe w Sławnie i Świdwinie. Dzięki programowi naprawdę poziom warunków w jakich mogą pracować policjanci w regionie wzrasta. W Koszalinie powstaje jednostka ratowniczo-gaśnicza, więc warunki służb mundurowych, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo znacząco wzrastają w ciągu ostatnich lat - zaznaczył.

W otwarciu Komendy Policji w Białogardzie wezmą udział między innymi wiceminister Paweł Szefernaker, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc i zastępca Komendanta Głównego Policji.

Budowa Komendy kosztowała prawie 20 milionów złotych.
A to, że jesteśmy wiarygodni, że inwestycje rozpoczynamy i kończymy..., najlepszym przykładem tego jest właśnie komenda w Białogardzie - ocenił Szefernaker.
- Komendy powiatowe w Sławnie i Świdwinie. Dzięki programowi naprawdę poziom warunków w jakich mogą pracować policjanci w regionie wzrasta. W Koszalinie powstaje jednostka ratowniczo-gaśnicza, więc warunki służb mundurowych, które odpowiadają za nasze bez

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty