Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krok po kroku odbudowują to, co zniszczyły rządy Platformy Obywatelskiej - tak minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk tłumaczył, w studiu Radia Szczecin, opóźnienia w budowie promu pasażerskiego.
Podkreślał, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, ale są efekty, na przykład kolejny dodatni wynik remontowej "Gryfii".

Pytaliśmy także o sprawę kadłuba lodołamacza "Puma". Media publikowały zdjęcia, na których widać łączenia taśmą klejącą, pomalowane farbą. Jeżeli te nieprawdziwe doniesienia będą się powtarzały - będą pozwy sądowe - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Marek Gróbarczyk.

- Statek, który jest świetny i będzie bardzo dobrze służył wodom polskim. To jest normalna robota stoczniowa, każdy, kto był na stoczni wie, że czasem jest to lepiej zrobione, gorzej, ale zawsze liczy się odbiór i ostateczne wodowanie. Ale idzie do przodu, dzisiaj mamy już taką sytuację, że Stocznia "Gryfia", któryś miesiąc z kolei ma dodatni wynik na działalności operacyjnej - mówił Gróbarczyk.

W ocenie polityka PiS, aktywność posłów PO, krytykujących działania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, jest - jak mówił Gróbarczyk - "haniebna". Jak wyjaśniał szef resortu, to właśnie rządy PO-PSL oraz osobiste działania lidera szczecińskiej listy Sławomira Nitrasa, gdy przyjmowano specustawę stoczniową, doprowadziły do niemalże likwidacji tego przemysłu w Szczecinie.
- Ale idzie do przodu, dzisiaj mamy już taką sytuację, że Stocznia "Gryfia", któryś miesiąc z kolei ma dodatni wynik na działalności operacyjnej - mówił Gróbarczyk.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

fajne zdjęcie
szyderczy uśmieszek dla was wyborcy ha ha ha ha ha ha ha ha
9:22
Las płonie szybko, a rośnie długo...
I dlatego że las rośnie powoli to Pan Grobarczyk kłamał przez ostatnie 3 lata na temat postępów przy realizacji promu?
Panowie a jest ktoś w stanie napisać po ile pieniążków dostali staoczniowcy na tzw" przekwalifikowanie" po upadku stoczni???????????? bo jakos wtedy stoczniowcy nie protestowali a teraz nasi mili politycy mowią jaki to dramat był
Wiadomości o stoczni i o promie pan minister pewnie ma z najlepszego źródła, czyli od pani prezes Rady Nadzorczej.
A gdyby tak panie ministrze pójść na stocznię i porozmawiać z tymi, którzy tam pracują? Tylko żeby nie byli to "przypadkowo" spotkani pracownicy.
Następny budowniczy się znalazł przed wyborami a po coś znajdą na usprawiedliwienie pewnie Tuska !
Kłamią i oszukują. Przez 4 lata nie zrobili NIC! Tylko propagandowe bicie piany! No i wielotysięczne apanaże dla prezesów.
A co PiS robi że stoczniami? W 2007 rząd Kaczyńskiego oddał Stocznię Gdańską firmie ukraińskiej. Prawie za darmo, bo była nierentowna. Tak, tak! Rząd TEGO Kaczyńskiego.
Ukraińcy stocznię wyeksploatowali zarabiając na niej krocie lecz doprowadzili ją znowu na skraj upadłości. W 2018 rząd PiS ją odkupił.
Przepłacając
geniusze...
@Janku - to są businessmeni :-)
POPiS i się kręci
"Media publikowały zdjęcia, na których widać łączenia taśmą klejącą, pomalowane farbą. Jeżeli te nieprawdziwe doniesienia będą się powtarzały - będą pozwy sądowe"

To co to było na zdjęciach? Niewidoczne spawy? Supermocne-spawy z papieru pomalowane farbą? Super-glue pociągnięty taśmą, żeby trzymało? Pan minister Gróbarczyk mija się daaaaaaaaleko z prawdą, żeby nie powiedzieć, że po prostu kłamie.
LEPSZY taki UŚMIECH niż
PRZYTuL PUTINA !!!!!
janku hej hej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty