Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W Szczecinie, w dawnym zbiorniku przeciwpożarowym, utopiło się dwóch 12-letnich chłopców. Jedno dziecko próbowało ratować drugie. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
W Szczecinie, w dawnym zbiorniku przeciwpożarowym, utopiło się dwóch 12-letnich chłopców. Jedno dziecko próbowało ratować drugie. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Ratując topiącą się osobę - uważaj również na siebie, żeby nie zwiększać rozmiaru tragedii - apelują i instruują strażacy. To po wypadku, do którego doszło we wtorek.
W Szczecinie, w dawnym zbiorniku przeciwpożarowym, utopiło się dwóch 12-letnich chłopców. Jedno dziecko próbowało ratować drugie.

Jak pomóc? Przede wszystkim najważniejsze to zadzwonić pod numer alarmowy 998 lub 112.

Jeśli chcemy pomóc tonącej osobie, najbardziej rozsądnym działaniem jest podanie jej jakiejś gałęzi, czegoś przygodnego lub związanie kilku elementów odzieży, żeby podrzucić to i dostarczyć do osoby tonącej - tłumaczy mł. asp. Przemysław Majer, rzecznik szczecińskiej straży pożarnej w Szczecinie.

- To że pomóc trzeba, nie ulega wątpliwości, jednak należy zachować szczególną ostrożność - dodaje Majer. - W momencie, kiedy ratujący chce dotrzeć do poszkodowanego, może się okazać, że osoba poszkodowana wciągnie go pod wodę i z osoby ratującej stanie się osobą ratowaną. Wtedy tragedia może się zwiększyć.

W poniedziałek podopieczni Centrum Opieki nad Dzieckiem uciekli z placówki. Podczas zabawy w opuszczonym basenie utopili się. Okoliczności tragicznego wypadku bada prokuratura.
Jeśli chcemy pomóc tonącej osobie, najbardziej rozsądnym działaniem jest podanie jej jakiejś gałęzi - tłumaczy mł. asp. Przemysław Majer, rzecznik szczecińskiej straży pożarnej w Szczecinie.
- To że pomóc trzeba, nie ulega wątpliwości, jednak należy zachować szczególną ostrożność - dodaje Majer.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty