Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Od chorego pobrano próbki na obecność koronowirusa. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Od chorego pobrano próbki na obecność koronowirusa. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Mężczyzna z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, który trafił do szpitala w Koszalinie, jest w dobrym stanie - informuje rzecznik placówki.
Pacjent wcześniej przebywał w kraju, w którym wykryto już koronawirusa - dodaje rzecznik, ale nie zdradza szczegółów.

Od pacjenta pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa, do momentu poznania wyników i ustalenia przyczyn wywołania infekcji, pacjent pozostanie w szpitalnej izolatce.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapewnił, że służby są gotowe, by skutecznie zareagować na ewentualne pojawienie się koronawirusa w Polsce. Przedstawiciele rządu przeprowadzili z wojewodami telekonferencję w tej sprawie.

- Służby są zmobilizowane i działają w sposób odpowiedzialny. Procedury zostały przejrzane i odświeżone tak, żeby skutecznie i szybko zareagować, jeśli wirus pojawi się w naszym kraju - powiedział Kamiński.

W związku z szerzeniem się koronawirusa Główny Inspektorat Sanitarny odradza podróże do krajów Azji i północnych Włoch. Dotychczas w Polsce nikt nie zaraził się koronawirusem. Do tej pory zmarło około 2 tys. 620 osób.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty