Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin/Archiwum]
Budowa kościoła na Prawobrzeżu po raz trzeci na sesji szczecińskiej Rady Miasta. To radni podejmą decyzję o wydzierżawieniu - bądź nie - gruntu przy osiedlu "Nad Rudzianką". W planie zagospodarowania przestrzennego jest stosowny zapis, o działce na której miałaby powstać świątynia.
Części mieszkańców dzielnicy się to nie podoba. Zbierali podpisy, liczyli wiernych w czasie mszy i tłumaczą, że tak jak kościołów w okolicy nie brakuje, tak brakuje na przykład żłobka czy miejsc do rekreacji.

Zwolennicy budowy odpowiadają, że kościół to nie jest inwestycja z publicznych pieniędzy, i że powstająca parafia to przede wszystkim wspólnota zjednoczonych wokół niej ludzi. Również zbierali podpisy - "za" budową.

Prezydent Szczecina tłumaczył wcześniej, że może sam podjąć decyzję w sprawie wydzierżawienia działki. Ale skoro zajmująca się tymi kwestiami komisja budownictwa rady miasta wydała dwie sprzeczne opinie, to Piotr Krzystek argumentuje, że teraz swoją wolę powinna wyrazić cała rada miasta.

To będzie trzecie podejście do tej uchwały. I trudno przesądzić, jak przebiegnie głosowanie. Na pewno "za" wydzierżawieniem gruntu kościołowi będzie opozycyjny PiS. Zdecydują więc głosy rządzącej miastem koalicji Bezpartyjnych prezydenta oraz Koalicji Obywatelskiej. Według nieoficjalnych informacji, w obu klubach są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowy świątyni przy osiedlu "Nad Rudzianką". Początek sesji o godzinie 10, uchwałę o dzierżawie wpisano na początku obrad.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty