Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Rekolekcje wielkopostne. Fot. Łukasz Rabikowski [Radio Szczecin]
Rekolekcje wielkopostne. Fot. Łukasz Rabikowski [Radio Szczecin]
W poniedziałek zaraz po serwisie wiadomości o godzinie 18 Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną w niemal pustym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.
To wyjście naprzeciw wiernym, a także wielu księżom, którzy nie mogą zorganizować rekolekcji w swoich parafiach. W związku z epidemią koronawirusa rząd zdecydował, że w Mszy Świętej nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

"Rekolekcje z pustego Wieczernika" poprowadzi chrystusowiec ks. Andrzej Łysy. Duszpasterz akademicki zachęca, żebyśmy w tym pustym wieczerniku potrafili znaleźć Jezusa, który czeka i zaprasza.

- Abyśmy w swoich sercach obudzili tęsknotę i mieli mocną wiarę, że skończy się zaraza, że powrócimy do kościoła, że wejdziemy do Bożego serca i tam będziemy przyjęci, otuleni bożą miłością. Bardzo serdecznie zapraszam, niech nikogo nie zabraknie - mówi ks. Łysy.

Cieszą się słuchacze.

- Ta forma, Msza święta z nauką rekolekcyjną w radiu, to jest konkretna odpowiedź na ten dziwny czas, konkretne wsparcie. Zaprosiłam wszystkich swoich znajomych i bliskich do uczestnictwa w tych rekolekcjach. - Cieszę się, że będę mógł posłuchać księdza Andrzeja, przeżyć okres przedświąteczny w sposób szczególny - mówią słuchacze.

Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy. Początek kilka minut po godzinie 18.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Zaproszenie na rekolekcje. Materiał z "Wszystko na Gorąco".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty