Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Większa liczba sal, zwiększone odległości między stolikami czy też zakaz wejścia na teren szkoły rodziców i przedstawicieli mediów. To tylko niektóre wytyczne obowiązujące w trakcie zbliżających się egzaminów maturalnych, gimnazjalnych i ósmoklasisty.
Przepisy przygotowane zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jedną z wytycznych jest sztywny podział przy przygotowaniu tzw. pomocy naukowych - mówi Ewa Budziach, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie.

- Wszystkie pomoce, czyli długopisy lub pióra z czarnym atramentem, linijki, uczniowie zapewniają sobie sami. Natomiast słowniki języka polskiego, poprawnej polszczyzny i ortograficzne zapewnia szkoła, ale przed skorzystaniem trzeba będzie zdezynfekować dłonie - opowiada Budziach.

W trakcie zbliżających się egzaminów, zdający nie będą mogli wnosić na teren szkoły również telefonów komórkowych i maskotek. Będą musieli także przynieść na egzamin własną butelkę z wodą oraz własny posiłek.
- Natomiast słowniki języka polskiego, poprawnej polszczyzny i ortograficzne zapewnia szkoła, ale przed skorzystaniem trzeba będzie zdezynfekować dłonie - opowiada Budziach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty