Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Kilkaset wozów wojskowych wyjedzie z koszar na poligon. Przed godziną 6:00 w poniedziałek, na ulicach Szczecina, będzie można zobaczyć między innymi transportery opancerzone Rosomak oraz wozy bojowe BWP-1.
To w związku ze zwiększeniem aktywności 12. Brygady Zmechanizowanej w ćwiczeniu DEFENDER-Europe 20 na poligonie w Drawsku Pomorskim.

- Kolumny przejadą przez aleję Wojska Polskiego do ulicy Struga, a później w kierunku Drawska - tłumaczy rzecznik prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej, kapitan Błażej Łukaszewski.

- Mogą być drobne utrudnienia, ponieważ zawsze staramy się planować przemieszczenia tak, aby możliwie jak najmniej przeszkadzać, utrudniać ruch mieszkańcom regionu. Apelujemy, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność, nie wymuszali pierwszeństwa, nie wjeżdżali pomiędzy pojazdy danych kolumn, abyśmy wszyscy zachowali ostrożność i było bezpiecznie na drogach - apeluje Łukaszewski.

Na poligonie w Drawsku Pomorskim cały czas ćwiczą wojska amerykańskie. W poniedziałek, dołączą do nich polscy żołnierze. Planowo w ćwiczeniu będzie brało udział ponad tysiąc żołnierzy szczecińskiej jednostki.
- Apelujemy, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność, nie wymuszali pierwszeństwa, nie wjeżdżali pomiędzy pojazdy danych kolumn - mówi Łukaszewski.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty