Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 127 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Zmarły kolejne dwie osoby, które chorowały na COVID-19. W ciągu doby wyzdrowiało 230 osób.
W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 22 tysięcy 600 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarło w naszym kraju 1030 osób, które chorowały na COVID-19. W sumie wyzdrowiało 10 tysięcy 560 osób.

357 tysięcy osób zmarło na świecie w wyniku COVID-19. Liczba zachorowań na całym globie wynosi teraz 5 milionów 800 tysięcy osób, a wyleczyć udało się 2,5 miliona osób. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy monitorują pandemię.

Stany Zjednoczone przekroczyły właśnie kolejną granicę. Liczba ofiar COVID-19 to ponad 100 tysięcy osób. W ciągu niecałych czterech miesięcy USA straciły dwukrotnie więcej osób niż w czasie wojny w Wietnamie. Liczba zakażeń w Stanach Zjednoczonych także jest najwyższa na świecie i wynosi obecnie 1 milion 700 tysięcy osób.

Epicentrum pandemii to obecnie Ameryka Południowa. W Brazylii jest 25,5 tysiąca ofiar, a opublikowanie właśnie badania pokazują, że do sierpnia może umrzeć tam 125 tysięcy osób. Z kolei w Meksyku zmarło 8,5 tysiąca osób, w tym pół tysiąca w ciągu ostatniej doby.

Europa wskutek poprawy sytuacji zdejmuje kolejne obostrzenia. W Gruzji ruch turystyczny ma zostać częściowo wznowiony od 1 lipca, a władze Cypru zapowiedziały, że zwrócą pieniądze każdemu, kto przyjedzie na wakacje, ale zakazi się koronawirusem.

W Anglii i Szkocji od dzisiaj ma działać system monitoringu i izolowania lokalnych przypadków koronawirusa.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty