Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Michał Jach. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Michał Jach. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Jeszcze we wtorek wybory prezydenckie 28 czerwca staną się faktem - mówił w "Popołudniowej Przeplatance" Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.
Po godzinie 15 w Sejmie rozpoczęły się głosowania nad senackimi poprawkami do ustawy o wyborach prezydenckich. Kiedy ustawa zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw, marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich.

- Może to nastąpić jeszcze dzisiaj - mówił na naszej antenie poseł Jach. - Myślę, że za parę godzin nie będzie żadnych formalnych przeszkód, żeby przeprowadzić wybory Prezydenta RP w dniu 28 czerwca zgodnie z konstytucją i obowiązującym w Polsce prawem.

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejm odrzucił poprawkę opozycji dotyczącą możliwości zbierania przez kandydatów podpisów przez internet. Wybory prezydenckie mają odbyć się na dwa sposoby: tradycyjnie i korespondencyjnie.
Kiedy ustawa zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw, marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich. - Może to nastąpić jeszcze dzisiaj - mówił na naszej antenie poseł Jach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty