Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jak dowiedziało się Radio Szczecin chodzi m.in. o powiększenie obszaru, na którym będzie trzeba płacić za postój aut. Ten miałby sięgać al. Bohaterów Warszawy. Obecnie zachodni kraniec strefy wyznaczają al. Piastów i al. Wojska Polskiego.
Nie wiadomo jednak, czy zmianie ulegną też stawki za parkingi.

- Myślę, że ta kwestia nas nie minie, bo rosną ceny wszystkiego - komentuje miejska radna z Bezpartyjnych Renata Łażewska.

Chcemy dążyć do zmniejszenia ruchu w centrum miasta - zapowiada Przemysław Słowik, wiceprzewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

- I tak nigdy nie zapewnimy takiej przepustowości, żeby pół miliona aut mogło swobodnie jeździć i wszędzie zaparkować. Dlatego ruch w centrum powinien być ograniczany - powiedział.

Urzędnicy analizują możliwości - tłumaczy Wojciech Jachim, rzecznik prasowy miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

- Przed nami dyskusja i konsultacje społeczne, a potem głosowanie w radzie miasta. Myślę, że decyzji na temat ewentualnych zmian możemy spodziewać się jeszcze w tym roku - dodał Jachim.

Obecnie w podstrefie A koszt za godzinę parkowania sięga prawie 3 złotych. W podstrefie B to 1 złoty 60 groszy. Miesięczny abonament w "czerwonej strefie" kosztuje 140 złotych.

W "strefie żółtej" płacimy 70 złotych. Konkretnych rozmów i decyzji w tej sprawie możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach.
Relacja Bartłomieja Czetowicza

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty