Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Krzystek. Fot. Urząd Miasta Szczecin
Piotr Krzystek. Fot. Urząd Miasta Szczecin
Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Krzystek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
- Jedziemy na żylecie: zwykle mieliśmy kilka miesięcy na przygotowanie wyborów, teraz mamy kilka tygodni - tak o zbliżających się wyborach mówił podczas konferencji przed UMS prezydent miasta, Piotr Krzystek.
Dodał jednak, że będą przeprowadzone bezpiecznie i zachęcił do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich.

Jest mało czasu, ale zdążymy - zapewnił prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. Będzie bezpiecznie - członkowie komisji będą wyposażeni w przyłbice, a w lokalach wyborczych będą wdrożone niezbędne środki ostrożności.

- Wiemy dobrze, że teraz ten czas, w sytuacji lepszej epidemiologicznie, jest bardzo krótki. Można powiedzieć, że "jedziemy na żylecie". Każdy dzień jest ważny. Zwykle mieliśmy 2-3 miesiące i wtedy można było to spokojnie przygotować. Te wybory są trudniejsze, bo musimy zachować reżimy: maski, zabezpieczenia, przyłbice... Czas jest bardzo krótki, ale przy intensywnej pracy - łącznie z weekendami - jesteśmy w stanie to przygotować - potwierdził prezydent Krzystek.

Prezydent zachęcił też do wzięcia udziału w głosowaniu i oficjalnie rozpoczął kampanię pod hasłem "Cała Polska na wybory".

- Warto pokazywać, że trzeba obywatelski obowiązek, czy też przywilej - zrealizować. Powinniśmy to zrobić i im więcej nas pójdzie tym wynik wyborczy będzie wiarygodniejszy - dodał Krzystek.

Prezydent poinformował, że odda głos w lokalu wyborczym.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.
Relacja Anny Łukaszek
Cała Polska na wybory

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty